mutfak kapısı perdeleri için iç mekanın dekorasyonu bozulmadan tercih yapmak gerekmektedir.

Mutfak Kapısı Perde Modelleri

Perdeler everin iç temellerini oluşturan bileşenler arasında yer almaktadır. Ortaçağda bile kullanılan perde modelleri sadece mutfak ve odalarda değil kapılarda da kullanılmıştır. kapı perdeleri çoğunlukla dekorasyon ürünü olarak kullanılmıştır. Mutfak kapısı, giriş kapısı, salon kapısı, çocuk odası kapısı gibi birçok alanda kullanılan perde modelleri tül ya da daha farklı kumaşlardan tasarlanabilirler. İç tasarımlar için kullanılan perde modelleri farklı dokulardaki perde kumaşları ile eşsiz bir güzellik sunar. Kapı perde modelleri kanadı olmayan kapılar içinde şık bir sunum sergilemektedir. Bu tarz kapılardaki çıplak ve çirkin görüntünün ortadan kalkmasına yardımcı olur. Ayrıca böceklere karşı da bir koruma sistemi olarak kullanılır. Özellikle mutfaklarda tercih edilen mutfak kapısı perdeleri bambu, plastik, ahşap, payet, tül, fon kumaşı, boncuklar, kesilmiş perde kumaşları gibi birçok malzemenin birleştirilmesi ile de yapılabilir. Mutfak kapı perde modelleri için evlerinizde kendiniz makrame ipinden, pon ponlardan, yün iplerden ve benzeri ürünlerden mutfak kapı perdeleri tasarlayabilirsiniz. Bu tarz modeller dekoratif amaçlı olarak kapı nişlerinde kullanılır.

mutfak-kapisi-perdeleri-2

mutfak-kapisi-perdeleri-3

mutfak-kapisi-perdeleri-4

mutfak-kapisi-perdeleri-5

mutfak-kapisi-perdeleri-6

mutfak-kapisi-perdeleri-7

mutfak-kapisi-perdeleri-8

mutfak-kapisi-perdeleri-9

Mutfak kapı perde modelinin kullanılacağı olan taş, beton, ahşap gibi döşemeler ile dekore edilmişse bu malzemelerin doğallığına uygun olan perde seçimi yapılmalıdır. Bu seçimde keten iyi bir tercih olabilir.

mutfak-kapisi-perdeleri-10

Mutfaklarda var olan kapılarda küçük camlar mevcut ise kum saati modelinde olan perde seçimleri şık ve kalabalık olmayan bir görüntü sergiler. Kum saati tarzındaki mutfak kapısı perdesi modelleri küçük alanlar içinde idealdir.

mutfak-kapisi-perdeleri-11

Büyük cama sahip olan kapılarda kullanılabilecek olan mutfak kapı perdesi modelleri için dikey, yatay ve katlamalı olan perdeler, sarkıtma olan saçaklı perdeler kullanılmalıdır.

mutfak-kapisi-perdeleri-12

Kapı Perdelerinde Malzeme Seçimleri

Kapı perdeleri için kullanılacak olan malzeme evin dekorasyonuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Balkonlar, teraslar, verandalar ve kır evleri için tekstil ürünleri kullanılırken, böceklerden korunmak amaçlı daha farklı ürünler kullanabilirsiniz.

mutfak-kapisi-perdeleri-13

mutfak-kapisi-perdeleri-14

mutfak-kapisi-perdeleri-15

mutfak-kapisi-perdeleri-16

mutfak-kapisi-perdeleri-17

mutfak-kapisi-perdeleri-18

mutfak-kapisi-perdeleri-19

mutfak-kapisi-perdeleri-20

Perde sadece kapı için hizmet sağlayacak ise şeffafa olan modellerin kullanımını yapmak daha doğru bir seçim olacaktır. Bu tarz şeffaf perde modelleri Japon tarzı yan ürünler ile desteklenebilir. Ayrıca kullanılacak olan bambu Japon mutfak kapı perde modelleri dekorasyon için en güzel hizmeti verir. Evlere girecek olan sivrisineklerden kurtulmak için düz ve sade olan tüllerden de mutfak kapı perdesi tasarlanabilir. Düz tül olması oda ile dekorasyonunu ve mutfak ile dekorasyonu tam anlamı ile sağlamak için kullanılabilir. Düz tül sevmeyen kişiler kapanma özelliğine sahip olan modelleri de mutfak kapı perdesi olarak kullanabilir.

mutfak-kapisi-perdeleri-21

mutfak-kapisi-perdeleri-22

mutfak-kapisi-perdeleri-23

mutfak-kapisi-perdeleri-24

mutfak-kapisi-perdeleri-25

mutfak-kapisi-perdeleri-26

mutfak-kapisi-perdeleri-27

mutfak-kapisi-perdeleri-28

mutfak-kapisi-perdeleri-29

mutfak-kapisi-perdeleri-30

mutfak-kapisi-perdeleri-31

mutfak-kapisi-perdeleri-32

mutfak-kapisi-perdeleri-33

mutfak-kapisi-perdeleri-34

mutfak-kapisi-perdeleri-35

Mutfaktan bahçeye çıkış kapılarında özellikle katlamalı olan mutfak kapı perdeleri fazlasıyla tercih edilir. Buna rağmen düz ve yere kadar olan farklı renklerdeki tüllerde birçok kişi tarafından evlerinde kullanılır. Ortamın var olan dekorasyon çizgisini bozmadan küçük alanlarda katlamalı, geniş alanlarda da düz yere kadar olan tüller oldukça şık şekilde kullanılabilir. Tabii ki bu geniş alanlarda katlamalı küçük alanlarda da düz tüllerin kullanılmaması anlamına gelmez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz