Mutfak perde 2016 yılın modelleri

Evde bayanların en hakim olduğu ve zaman geçirdiği alan mutfaktır. Mutfağın düzenli ve iç ferahlatıcı olması da bir o kadar önemli bir unsurdur. Mutfak içerisindeki aksesuarlardan en önemlisi perdelerdir. Bu nedenle tasarımcılarda mutfak perde modellerine önem vermektedir.

Mutfakta Doğru Tül Seçimi

Mutfak evin en çok ışık alan ve hava alan alanı olmalıdır. Yemek buharı ve nemli bir alan olduğundan dolayı seçilecek olan perdelere dikkat etmemiz gerekiyor.

Tül perdeler mutfaklarda en çok tercih edilen ve kullanılan modellerdir. Tül perde seçerken kolay yıkabilen ve leke tutmayan ürünler tercih edilmelidir.

Açık renkte olması ışığı kolay alabilmesi de önemli bir etkendir. 2016 mutfak perde modellerine baktığınızda rengarenk tül çeşitleri ve desenlerini de göreceksiniz. Mutfakta doğru tül seçimi önemli bir unsurdur. Kullanışsız ve leke tutan türden ürünleri tercih ederseniz kullanım süresi az olur çok severek almış olduğunuz bir ürünü de kaybetmiş olursunuz.

Tül perdeler polyester olarak tercih ederseniz ışığı hm kolay geçirir hem de temizlenmesi kolay olur. Tül perdeler değişik ürünlerde de kullanılabilinir. Stor perdeleri temizlenmesi kolay tüllerden oluşurca silerek de rahat bir temizlik elde etmiş olursunuz.

En Kullanışlı Mutfak Perdeleri

Mutfak perdeleri seçmek çok basit ve kolay gibi görülse de seçerken aşırı dikkat ve önem verilmelidir. Mutfaklarda kolay yıkanabilen sentetik dokumalar veya ahşap alüminyum jaluzi olarak satılan katlamalı perdelikler tercih edilmelidir.

Mutfak Stor perdeler kullanış bakımdan çok rahat ürünlerdir. Kumaş olarak tül ve polyester olarak tercih edilmelidir. Tül ışığı rahat geçirdiğinden dolayı mutfakların rahat aydınlanmasını sağlamaktadır. 2016 mutfak perde modelleri arasında stor perde modelleri her zamanki gibi öncülüğünü korumaktadır.

Mutfak stor perde modellerinde mekanizmayı alüminyum olarak tercih edersiniz avantaj sağlamış olursunuz. Pis koku ve nemli alan olduğundan alüminyum daha kullanışlıdır. Stor perdelerin kumaşlarını doğru seçtiğinizde ıslak mendil veya nemli sünger olarak düz zeminde temizlenebilir. Mutfak perdeleri 2016 modellerine bakarsanız size uygun stor perdeleri de bulabilirsiniz.

Mutfak Zebra perdeleri de mutfağınız için en kullanışlı ürünler arasında yer almaktadır. Zebra perdeler desenli ve aralı olduğundan tül ve açık renkleri üst üste getirirseniz mutfağın aydınlık bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Zebra perdelerin özelliklerinden biri temizliğini kolay yapabilmenizdir. Elektrik süpürgelerinde bulunan küçük koltuk aparatları ile temizliğini yapabilirsiniz.

Temizliği kolaydır fakat zebra perdelerini yıkamanız genelde önerilmemektedir. Bunun yerine özel olarak bu işi yapan ultrasonik sistemle yıkama yerleri mevcuttur.

Zebra perdelerinizi ortalama olarak 3 yılda bir yıkatabilirsiniz. Zebra perdeleri mutfaklarınızda bulunan renklerin hakimiyetine, dolap, mobilya ve mutfak halıları uyumuna göre perde desenlerini bulmak mevcuttur. Zebra perdeleri plastik olarak yapılmaktadır. Kullanım açısından rahat bir kullanım ve temizleme olanağı da bulunmaktadır. Modern mutfak perde modelleri 2016 tasarımlarına bakarsanız çok güzel zebra perdeleri görebilirsiniz.

Mutfak jaluzi perdeleri renk ve seçenekleri ile sizi direkt olarak kendisine çekebilir. Ahşap ve plastik modelleri ile karşımıza çıkmaktadır. Jaluzi perdeler ahşap olarak kullanılması durumunda mutfağınıza çok farklı bir hava katacaktır. Ahşap her zaman için farklılıklar göstermektedir. Zemin ile uyumlu ve temizlenmesi kolaydır. 2016 mutfak perdesi modellerinde de jaluzi perdelere fazlasıyla yer verilmektedir.

Mutfak tül perde en çok tercih edilenler arasındadır. Tül perdenin tüm ortamlara olan uyumu tartışmasız olarak ön plandadır. Kolay yıkanabilen ve leke tutmayacak şekilde seçilmesi durumunda hep ön planı ele almaktadır.

Mutfak tül perde modellerinde 2016 bakacak olursanız ise ilginç denilebilecek ve mutfaklarınıza farklılık getirebilecek modellerle karşılaşacaksınız. Desenli, renkli ve ışığı farklı olarak yansıtan modeller bulunmaktadır. Yanlarında kalın perde ve pencerenizde yarım tül olan perdeler baya bir trend oluşturacak gibi durmaktadır. Aynı şekilde mutfak perdeniz ile uyumlu olarak masa örtüleri de tasarlanmaktadır. Tasarımcıların bayanların en önem verdikleri yerlerden biri olan mutfakları, 2016 mutfak perdesi modelleri olarak bizlere sunmaktadır.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (27 votes, average: 2,52 out of 5)
Loading...
Yorumlarınız