Mutfaklara özel perdeler hanımların oldukça dikkatlerini çekiyor. Son zamanlarda mutfaklar için oldukça perde çeşidi mevcut.

Tül Perdeleri

8Mutfak perdeleri diğer odalara göre daha farklı bir hava ve görüntü oluşturan perdelerdir. Bu perdeler mutfakların dekorasyonu için mutfağınızdaki dolaplarınız, mutfak tezgâhınız ve mutfağınızda bulunan diğer aksesuarlarınız kadar büyük bir öneme sahiptir.

Hanımlar mutfaklarının perde seçimlerini yaparken belirli maddelere dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunlardan bazıları;

Öncelikle mutfaklarının yapısına, şekline büyüklüğüne ve mutfağınızın gün ışını görme açısına göre perdelerinin seçimini yapmaları gerekir.

Bu sayede örneğin küçük mutfağa sahip olan evlerde mutfağı daha geniş gösterebilir ya da biraz daha karanlıkta kalan gün ışığını daha az alan mutfaklarda doğru renk seçimi ile daha aydınlık ve daha ferah bir hava yaratabilirsiniz.

Gün ışığından daha fazla yaralanabilmek ve mutfağınızın daha aydınlık olabilmesi için acık renk perdeler seçebilir bunun yanı sıra ışığı daha kolay geçirebilen özellikte bir perde seçebilirsiniz.

Mutfağınızda kullanacağınız perdelerin çok fazla yer kaplaması veya yere kadar uzun olması hoş bir görüntü oluşturmayacaktır ve temizlik açısından da pek kullanışlı olmayacaktır.

Mutfaklarda bulunan ocak, fırın vb. eşyaların kullanımından dolayı nem, sıcaklık ve koku evlerde bulunan diğer odalara göre daha fazladır. Bu yüzden mutfaklarda havaya daha fazla ihtiyaç duyulur. Bundan dolayı mutfak perdelerinin hava akımı daha kolay değişmesini sağlayabilecek türde olmalılar.

1 2 3

Zebra Perdeleri

7Mutfak perdelerinde en çok tercih edilen perdeler arasında ola zebra perdeler mutfaklarda da oldukça çok kullanılıyor.

Mutfaklarda kullanılan zebra perdeler daha çok desenli olarak tercih ediliyor. Kapanınca farklı açılınca ayrı modeller ile dikkat çeken perdeler mutfağın rengine uygun olarak tasarlanıyor.

Zebra perde kumaşları genellikle naylon kumaştan üretildikleri zaman isi ve dumanı içine hapseder. Ancak bazı kumaşlar bunu engeller. Kendi kendini temizleyerek kullanıcıya kolaylık sağlarlar.

Zebra perdelerin yapımında kullanılan kumaşlar genellikle ince ketenden oluşur. Çok fazla yer kaplamadıkları için de oldukça kullanışlıdır.

Mutfağın rengine uyumlu olarak tercih edilmiş zebra perdeler kişinin orada zaman geçirmesine olanak sağlar. Böylece göze hitap eden yapılar ortaya çıkar.

456

Son zamanlarda özelikle mutfaklara özel üretilen kumaşlar ile zebra perde üretmektedirler. Bunları tercih etmek için perdecinizden detaylı bilgi almanız gerekmektedir.

Evinize uyum sağlayacak perdeleri bulmak için uzman kişilerden yardım almak oldukça önemli. Böylece hem maddi açısından tasarruf yapılır hem de kişi kullandığı markadan memnun olur.

Zebra perdeler hazır olarak satışa sunulabilir ayrıca evinizin penceresine uygun olarak da tasarlanabilmektedir.

Hanımların örmüş olduğu dantel perdeler son zamanlarda mutfaklarda yer almaya başladı. Bunu kolaylık açısından stor perde ve ya zebra perde gibi mekanizmalara hazırlayan firmalar var.

İstediğiniz dantel modelini zebra perdenize monte ettirerek kullanabilir ve emeklerinizin karşılığını bulabilirsiniz. Dantel perdeler bu sene de moda kalacak gibi duruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz