Mutfak dekorasyonlarında önemli bir yeri olan mutfak perdeleri, 2015 yılı tasarımlarıyla dikkat çekmiştir. Daha sonraki yıllarda da oldukça farklı tasarımlar sunan bu perdeler, stor ve yarım perdeler ile birlikte mutfağınızın havasını değiştirebiliyor.

Mutfak Perde Modelleri 2015

29-1Mutfaklar için stor perdeler 2015 yılında da fazlasıyla kullanıldı. Çünkü bu perdeler rahatlıkla temizlenebilir ve ürün renkleri ve çeşitlilikleriyle dikkat çekici bir özellikte sunulmuştur.

2015 mutfak perde modelleri mutfağa farklı bir şıklık katmıştır. Bu perdelerin kendine has özellikleri bulunur. Canlı ve farklı renkleri ile birlikte kolaylıkla temizlenebilir ve her türlü ihtiyaçlarınıza yanıt verebilir. Bu anlamda fonksiyonel bir tarzda sunulmuştur.

Hanımların göz bebeği olan modern mutfak perdeleri 2015 sayesinde, mutfaklarınızı düzenlerken rahatlıkla karar verebileceğiniz tasarımlar ön plândadır. Perde üreticileri bu durumları göz önünde bulundurduğu için perde üretiminde de çeşitlilik sağlamışlardır. Mutfak perdesi seçerken de dikkat etmeniz gereken bazı durumlar söz konusudur. Bunlar;

  • Perdeniz az yer kaplaması: Mutfağınızda kullanacağınız perdelerin, evinizin öteki odalarında kullanılan perdelere göre daha yaz yer kaplaması önemlidir. Geniş ve ağır bir yüzeyi kaplayan ve yere kadar uzanan perdeler tavsiye edilmez.
  • Canlı renkler: Mutfaklarınızda kullanabileceğiniz aksesuarlar çok azdır. 2015 mutfak perde modelleri de bu şekilde canlı renklerden tasarlanmıştır. Günümüzde en canlı renkleri mutfaklarınızda tercih edebilirsiniz.
  • Kolay temizlenebilirlik: Mutfak perdeleri çok sık kirlenir ve temizlenme süreleri de düşüktür. Bu anlamda temizlenebilen en pratik kumaşları seçmenizi tavsiye ediyoruz. Mutfak perdesi modelleri 2015 yılında da bu özellikte üretilmiştir.
  • Işıktan yarar sağlanması: En fazla doğal ışığı alması gereken mutfaklarınız için perde seçimlerinde ışığı en fazla geçiren kumaşları tercih edebilirsiniz.
  • Isıdan etkilenmeme: Mutfaklar doğası gereği nemli ve sıcak ortamlardır. Bu yüzden malzeme veya kumaş seçerken nem ve ısıya dayanıklı perdeler seçilmelidir. Bu perdeler arasında jüt ve bambu perdeler kullanılmamalıdır.

Mutfaklarınız için cam üstü perdeler de kullanabilirsiniz. Yukarıdaki özelliklere göre seçim yapabileceğiniz 2015 mutfak perde modelleri arasında ayrıca plise perdeler de bulunuyor. İkili stor perdeler de son zamanların en çok tercih edilen perde modelleri arasında.

Fiyat bakımından uygun olan tül perdeler de bir mutfak için çok güzel bir görünüm kazandırmaktadır. Bununla birlikte Jaluzi perdeleri de tercih edebilirsiniz fakat zor temizlendiği için tavsiye edilmemektedir.

2015 mutfak perde modelleri arasında dikey perdeler ve Japon perdeler de yer alıyor. Rahatlıkla temizlenebildikleri için kişisel tercihlerinize göre kullanabilirsiniz. Son olarak mutfak kaplamalı ve siluet perdeleri de tercih ederek çok estetik bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz