Mutfaklar bayanların en çok vakit geçirdiği alanlardır. Bu nedenle huzurlu ve ferahlık gösteren bir alana sahip olmak isterler. Mutfak tülleri de bu alan için önemli bir unsurdur. Bundan dolayı mutfak tüllerine bakmakta yarar bulunmaktadır. Sizler için inceledik…

Uygun Tül Çeşitleri

Mutfağa uygun tül çeşitlerini seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Yemek yapılan bir alan, koku ve nem yüksektir.  Bu da tüllerin renk değişmesine neden olmaktadır. Mutfak için seçilen tüller kolay yıkanabilir bir malzemeden tercih edilmelidir.

Yemek odası açık renk tül perdeler
Yemek odası açık renk tül perdeler

Polyester veya pamuklu – keten karışık tülleri seçebilirsiniz. Mutfak tülleri ışık açısından da dikkat edilerek seçilmelidir.

Mutfak tül çeşitlerine baktığımızda renkli ve desenli olanlar dikkat çekmektedir. Mutfaklara renk katacak olan desenler eğlenceli ve göze hoş gelecek olarak tasarlanmışlardır. Zebra perde modelleri için uygulanan tüller hem kalın hem de ince olarak güneş ışınlarını ayarlayacak şekilde mutfaklara şıklık katması amacıyla öndedir.

im001974

Stor perdeler de mutfaklarda en çok kullanılan şekillerde olup tülleri de genel olarak polyester şeklinde kullanılmaktadır.

Mutfağa uygun tül çeşitlerinde kendinden işlemeli desenleri olan tüller de ilgi uyandırmaktadır. Tüllerin desenleri çiçek ve meyve olarak tasarlanmış evinizin en güzel bölümüne uygun olarak modellerin içinde yansıtılmıştır.

im001975 im001976

Mutfak tüllerine uyumlu olarak gipürlerde uyumlu hale gelmiş ve çeşitlerin arasında her zaman yerini koruyacak gibi duruyor. Gipürlerin saçak olarak kullanılması ayrıca bir şıklık katmış.

Uygun Tül Perde Modelleri

Mutfaklarımız için uygun tül perde modellerini baktığımızda içinizi ısıtacak ve aynı zamanda kullanışlı olan modeller daima karşımıza çıkmaktadır.

Zebra Perde modelleri mutfaklarda en çok tercih edilenler arasındadır. Kullanım bakımından ve temizlenmesi kolay olduğundan dolayı bayanlar için ideal olarak gözükmektedir. Mutfaklar için olan tüller zebra perdelere hem ince hem de kalın olaraktan uygulanmaktadır. Baskı ve desenli olarak tüllerin renk ve şekil alması sağlanmıştır. Mutfak zebra perde modellerinden tüllerin üzerlerine doğru kahve, çiçek ve meyve işlemeleri olanlar fiyat olarak da dekorasyonlarınız açısından da ilgi alanınıza girebilir.

Stor perde modelleri de aynı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Işık yansıtması ve temizlenmesi kolay ürünler olarak çıkmaktadır. Tülleri genellikle düz olarak kullanılsa da bu yılki modeller de desenlilerde göze çarpmaktadır. Kendinden işlemeli tül ve renkli olarak mutfaklarınızı şenlendiriyor. Mutfak dolap dekorasyonlara göre ayarlamada yapılabilir. Brillant tüller her zamanki gibi şık ve tüm perde modelleri ile uyum sağlamaktadır.

im001978

Mutfak tül perde modellerinde tüllerin güzellikleriyle birleşmesinden oluşan fon perdelerde eklenmektedir. Fon perde ve tüller her zaman için uyum içerisindedir. Tüllerin hafif desenli ve alt tarafı gipürlü olan modellerin yanında fonlar tek renk ve dekorasyonların havasına uygun desenlerle yanınızdalar.  Fon perdeler pencerelerinize uyumlu ölçülerle tüllerin arasındaki zarafeti sunmaktadır.

Fon perdeleri diğer perde çeşitleri ile uyumlu hale getiren modelleri de incelediğimizde uyum muhteşem diyebiliriz. Zebra perde modelleri ve stor perde modellerinde de fonlar bu yıl moda haline gelmektedir.

Mutfak tül modellerinden cam uyumlu olan tüllerde modern mutfaklarda tercih edilmektedir. Özellikle bahçeye doğru mutfağı olanların ilgisini çekmektedir. Cama uyumlu olan tüller camın açılıp kapanması ile göze çarpmaktadır. Bu tül modelleri kapı camlarına yapılmaktadır. Farklı ve dekorasyona uyumlu mutfak tülleri her zaman ilgi görmektedir.

im001977 im001982 im001983 im001984 im001985 im001986 im001987 im001988 im001989 im001990 im001992 im001993 im001994 im001995 im001996 im001997 im001998 im002001 im002000 im001999

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz