Ofis perdeleri seçiminde şirketin genel stili ve perde yapılacak olan bölümün stili göz önüne alınmalı ve buna göre tasarım yapılmalıdır.

Ofis Perde Modelleri

Ofis perde modelleri seçiminde özen, itina, dikkat ve ortama uyum önemlidir. Ofislerde bulunan pencerelerde var olan perde sistemleri çalışanları ve gelen misafirleri etkileyen unsurlar içinde yer alır. Ofis için doğru seçilmiş olan ofis perdesi modelleri ofislerin genel atmosferine uyum sağlayarak iş konusunda aksatmalar yaşatmaz. Ofis alanları için birbirinden farklı perde tasarımları kullanılabilir. Küçük çiçekli modeller, jaluzi, stor, zebra, fırfırlı modeller ofis için kullanılabilecek olan perde çeşitleri içinde yer alır. Ofis perdeleri ışık, toz, güneş ve gürültüden korumalıdır. Bu etkenlerden koruması çalışanların tam anlamı ile verim göstermesine olanak sağlayacaktır. Kullanılacak olan ofis perde modelleri ölçülü olan iş stilini ve sıkı çalışma sistemini tam anlamı ile yansıtmalıdır. Çalışma alanlarında var olan sıkıcı ortamlar insanların iş gücünü ve verimini düşürür. Bundan dolayı seçilecek olan ofis perde modelleri rahatlık, kolaylık, huzur ve kolay temizlenme olanağı sunmalıdır. Ayrıca kullanılacak olan ofis perdeleri fiyatları seçilecek olan modele ve kullanılacak olan malzemeye göre değişmektedir. Özellikle Ankara ve İzmir bölgesinde sık şekilde karşılaşılan ofis perdeleri fiyatları konusunda araştırma yapılması gerekmektedir.

ofis-perdeleri-1

ofis-perdeleri-2

ofis-perdeleri-3

ofis-perdeleri-4

ofis-perdeleri-5

Karakter olan perdeleri genel anlamdaki fikirleri vurgulamak adına ofislerde kullanabilirsiniz. Büyük ve saygın olan şirketleri şirketin saygınlığını kaybetmemesi adına bu tarz perde modellerini tercih etmektedir. Ofis perdeleri konusunda önemli olan yaratıcı alanlar yaratmak ama bu alanları hafif ve uygun olan perdeler iler yaratmak önemlidir. Ofisler farklı alanlardan oluştuğu için bölümün genel işi ile alakalı olan tasarımlar yapılabilir. Yan, burada önemli olan bölümün ruhunu perdeler ile çalışma ortamına vurgulamaktır.

ofis-perdeleri-6

Ofis İçin Güneşlik Seçimi

Ofis perde çeşitleri kapsamında seçilecek olan güneşlik modelleri kolaylık ve pratik bir kulanım sağlamalıdır. Ofislerde özellikle şerit perde tercih edilmesi güneşlik kullanımı yapılmaktadır. Buna rağmen sızan güneş ışıkların önüne geçmek adına güneşlik kullanımı yapılabilir. Ofis perde çeşitleri açısından güneşlik kullanımı tamamen isteğe bağlıdır. Sıkıcı, ağır olmaması gereken güneşlik modellerinin hafif olan kumaşlardan ve diğer alternatif seçeneklerinden tercih edilmesi gerekir.

ofis-perdeleri-7

Ofis perdeleri şirketlerin genel durumlarını yansıtma özelliğine sahiptir. Doğru ve kaliteli şekilde seçilmiş olan ofis perde modelleri iş uyumunu ve insanlar üzerinde olumlu olan bir etki sağlayacaktır. Bu alanlar için sakin renk tonları sade ve özlü bir şekilde kullanılmalıdır. Önemli olan iş ortamlarında bulunan ciddiyeti ve genel samimiyeti yansıtmaktır. Ofis perdeleri kullanılacağı alanda bulunan mobilya, yer döşemesi ve şirketlerin genel stili düşünülere tasarlanmalı ve seçilmelidir. Saygın ve ciddi olan şirketlerde perdeler önemli bir yere sahiptir. Genç ve gelişmeye açık olan şirketlerde modern çizgilere ait olan hafif ve teknoloji destekli perdeler daha çok tercih edilir. Şirketlerin bazıları iş bölümlerine ait olan tüm alanlarda aynı perde seçimi yapabilir. Bu tamamen şirket kararına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Merkez ofis, çalışma alanları, toplantı salonları ve diğer alanlarda kullanılacak olan ofis perdeleri seçimleri ciddi şekilde tasarım ister. Bu perdelerin şirket çalışanları ve faaliyetleri üzerinde etkileri olumlu yöndedir. Bundan dolayı yapılacak olan seçimlerde her türlü detay düşünülmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz