Osmanlı perde modelleri ve çeşitlerinin klasik tarza uygun olan evlerde kullanılması gerekir. Osmanlı perdelerinde aksesuar kullanımlarının yapılması gerekir.

Osmanlı Perde Modelleri

Ev dekorasyonu ve pencere dekorasyonu konusunda lüks, zarif, uyumlu, ihtişamlı ve hoş ortamlar yaratmak isterseniz Osmanlı perdesi modelleri kullanımı yapmanız gerekir. Osmanlı stili dekorasyonu ve mobilyalarına uygun olan perde modelleri konusunda dikkatli olmak gerekir. Osmanlı desenli perdeler motifli, tuğralı, tarzı ve farklı çizgileri ile dikkat çekmektedir. Klasik dekorasyona ve Osmanlı dekorasyonu sahip olan evler ve ofisler için kullanılacak olan perdeler pencere dekorasyonu konusunda hizmet sunmaktadır. Evlerinizin görünümlerini yeniden oluşturacak olan ve farklı bir atmosfer yaratmanıza olanak sağlayacak olan Osmanlı perde modelleri, Osmanlı desenli tül perde modelleri ve Osmanlı desenli fon perde modelleri klasik bir tarz oluşturmanızı sağlar. Son dönemlerde özellikle ev tekstili ve ev dekorasyonu konusunda yaşanan geriye dönüşten kaynaklı olarak Osmanlı desenli perde modelleri insanlar tarafından fazlasıyla ilgi görmeye başlamıştır. Ev tekstili içinde yer alan perde çeşitleri de desenleri süsü ve tülleri ile fazlasıyla dikkat çekmektedir. Osmanlı desenli perde modelleri odalarınızın lüks ve doygun bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

osmanli-perdesi-modelleri-1

osmanli-perdesi-modelleri-2

osmanli-perdesi-modelleri-3

osmanli-perdesi-modelleri-4

osmanli-perdesi-modelleri-5

osmanli-perdesi-modelleri-6

osmanli-perdesi-modelleri-7

osmanli-perdesi-modelleri-8

osmanli-perdesi-modelleri-9

osmanli-perdesi-modelleri-10

osmanli-perdesi-modelleri-11

osmanli-perdesi-modelleri-12

osmanli-perdesi-modelleri-13

osmanli-perdesi-modelleri-14

osmanli-perdesi-modelleri-12

Osmanlı Perde Çeşitleri

Ev dekorasyonu konusunda fark yaratmak isteyen kişiler ve Osmanlı tarzı ev dekorasyonu kullanan kişiler için en ideal olan çözü Osmanlı perde modelleri çeşitlerinin kullanımını yapmaktır. Osmanlı deseni perde çeşitleri klasik olan mobilyaların ve dekorasyonun vazgeçilmez olan unsuru içinde yer almaktadır. Osmanlı perde modelleri arasında en çok damaks deseni, tuğra deseni ve şal desenleri kullanılır. Salonunuzda ya da oturma odanızda harika bir görsellik oluşturacak olan, Osmanlı zamanının saray havasını katacak olan sarkaçlar, sedefler, oymalar ve rustikler kullanılmalıdır. Osmanlı saraylarının tarzını tam anlamı ile yansıtacak olan Osmanlı tül perde modelleri klasik dekorasyonu seven kişilerin kullanası gereken modeller arasında yer alır.

osmanli-perdesi-modelleri-17

osmanli-perdesi-modelleri-18

osmanli-perdesi-modelleri-19

osmanli-perdesi-modelleri-20

osmanli-perdesi-modelleri-21

osmanli-perdesi-modelleri-22

osmanli-perdesi-modelleri-23

osmanli-perdesi-modelleri-24

osmanli-perdesi-modelleri-25

osmanli-perdesi-modelleri-26

Osmanlı tül perde modelleri ve Osmanlı fon perde modellerinde saçaklar, boncuklu tuğralar, süsler ve boncuklar kullanılır. Özellikle altın sarısı, siyah ve parlak ve simli griler Osmanlı perdesi modelleri konusunda önemli detaylardır. Fon tasarımları kesinlikle farklı katlamalara sahip olmalıdır. Üst kanatlar ve yan kanatlar he desenleri hem de tasarımı açısından oda içinde kendini vurgu yapacak kadar ihtişamlı olmalıdır.

Farklı Çizgilere Sahip Olan Osmanlı Perde Tasarımları

osmanli-perdesi-modelleri-27

Osmanlı perde modelleri için altın varak kullanımı kesinlikle gereklidir. Altın rengi ile siyahın kullanımı muhteşem desenler ile ortaya harika desenlerin çıkmasını sağlamaktadır. Osmanlı desenli perde modellerinin yine bu tasarıma sahip olan iç mekanlarda kullanılması gerekir. spor bir odada bu desene sahip olan perdelerin kullanılması oldukça olumsuz bir uyumunun oluşmasını sağlar. Osmanlı desene sahip olan fon perdelerin katlamalı ve birçok katlı şekilde tasarlanması tarzın tam anlamı ile yansıtılmasını sağlayacaktır. Koyu renklere sahip olan modellerin içine açık renkli düz ya da küçük desenli olan tül perde çeşitlerinin kullanılması gerekmektedir.

osmanli-perdesi-modelleri-28

Osmanlı tarzı perde modelleri yatak odalarında sadece pencere kısmında kullanılmaz. Yatak başında kullanılacak olan perde dekoratif perde çeşitleri tarzın tam anlamı ile yansıtılmasını sağlar. Yatak başında duvar monte edilecek olan rustik sayesinde kullanılacak olan perdeler kesinlikle motif açısından Osmanlı tarzına uygun olmalıdır. Ayrıca fon ya da kanat seçimlerindeki desenler tül modellerinde tercih edilebilir. Ana hatları şeffaf olan desenli tüller kanatları ve fonları tamamlayacaktır.

osmanli-perdesi-modelleri-29

osmanli-perdesi-modelleri-30

Aksesuarlar Osmanlı Perde Çeşitleri

Özellikle Osmanlı fon perde modelleri konusunda yapılacak olan seçimlerde perdelerin üst kısımları kullanılacak olan aksesuarlar şık çizgileri ile dikkat çekici özelliğe sahiptir. Bu aksesuarların perde ile aynı renkte olması şıklığının ve perdenin modelini tam anlamı ile odaya yansıtır.

osmanli-perdesi-modelleri-31

osmanli-perdesi-modelleri-32

osmanli-perdesi-modelleri-33

Aksesuar kullanımlarında önemli olan bir başka detay da kullanılacak olan aksesuarın parlak olması ve oymalara sahip olmasıdır. Oyma klasik çizgilerin ve bu tarzın en önemli olan inceliğidir. Kullanılacak olan aksesuarlardaki oymalar odada kullanılan mobilyalar ile aynı tarzda olabilir. Bu bütünlük açısından da oldukça önemlidir.Bütünlük sağlanan her ortam zarif, hoş ve oldukça uyumlu iç mekanları oluşturur.

osmanli-perdesi-modelleri-34

osmanli-perdesi-modelleri-35

osmanli-perdesi-modelleri-36

osmanli-perdesi-modelleri-37

osmanli-perdesi-modelleri-38

osmanli-perdesi-modelleri-39

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz