Otantik perde modelleri kapsamında özellikle Yunan tarzı fazlasıyla popüler haldedir ve sık şekilde tercih edilir.

Otantik Perde Modelleri

Odalara ve diğer yaşam alanlarına pencere süslemesi yaparken farklı ve otantik bir atmosfer yaratmak bu mekânın iç algısını etkilemektedir. Özellikle otantik perdelerde Yunan tarzı fazlasıyla tercih edilmektedir. Yunan tarzı ile dekore edilecek olan odalarda kullanılacak olan otantik perde modelleri ilginç stilleri ile her geçen gün popüler hale gelmektedir. Farklı süs eşyaları ile birleştirilen Yunan perdeleri pastel renkler ile farklı bir görsel şölen oluşturmaktadır. Otantik perde modelleri görkemli olan sadelikleri ile diğer perde modellerinden geleneksel yapı ile kendini ortaya çıkartıyor. Minimalist yönleri ve pratik kullanım olanakları odaların tarzını tamamlayarak temel bir kompozisyon oluşturuyor.

Otantik Perde Özellikleri

Yunan tarzı ile tasarlanmış olan otantik perde modelleri koruyucu işlevlerinin yanı sıra her daim kendi ihtişamını da sergilemektedir. Karakterize olan farklılıkları ile var olan süslemeleri hiçbir zaman göze batmayan otantik mutfak perdeleri ve diğer perde modellerinin bazı avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar;

  • Otantik perde modellerinin dikim işlemi oldukça kolaydır.
  • Otantik perdeler farklı renkler ve kombinasyonlar ile kullanılabilir.
  • Bu tarz perde modellerinde püskül ve danteller basit şekilde kullanılabilir.
  • Otantik perde modelleri doğal olan kumaşlar yardımı ile tasarlanır.
  • Dışarıdan içeriye girecek olan gün ve güneş ışıklarının en kaliteli şekilde içeriye aktarılmasını sağlar.
  • Otantik perdeleri tasarlamak için farklı süslemeler yapmak gerekir.
  • Otantik perde modelleri görkemli ve ihtişamlı olan modellerden oluşur.

otantik-perde-1

otantik-perde-2

otantik-perde-3

otantik-perde-4

otantik-perde-5

Otantik Perde Modellerinin İç Mekânlarda Kullanımları

Yatak odaları

Otantik perde modelleri güneşten koruma özelliğine sahip olduğu için sağlıklı uykuya adım atmaya olanak sağlar. Keten ve pamuk gibi doğal olan kumaşların yardımı ile tasarlanır. Yüksek düzeyde malzeme yoğunluğuna sahip olan otantik perde modelleri güzel görünüm, pratik kullanım ile odaya farklı bir kontrast yaratır. Yunan tarzı ile dekore edilecek olan yatak odası camlarında siyah renk kullanımı oldukça ideal olan bir seçim olacaktır. Sabah güneşini içeriye almayan bu tasarıma sahip olan otantik perde modelleri sayesinde uykunuzu rahatlıkla devam ettirebilirsiniz. Tabii ki farklı renklerde kombinasyon yaratmak da mümkündür. Bunun için yatak odalarında altın rengini ve beyazı kullanabilirsiniz. Otantik tarzda önemli olan detayların birbirleri ile uyum içinde olmasıdır. Örneğin; yatak odası perde modeli ile yastık desenlerinin aynı olması otantik tarzda dekorasyonun bir detayıdır. Bu tarz detayların perdelerin seçilmesi konusunda ve ortama ayak uydurması konusunda dikkate alınmalıdır. Yatak odaları için kullanılacak olan perdeler konfor, basit kullanım, ferahlık, romatizm yaratması gerekir. yatak odalarında kullanılacak olan aydınlatmaların aşırı aydınlatma içermesi gerekmeyebilir.

otantik-perde-6

otantik-perde-7

otantik-perde-8

Mutfaklar

Otantik mutfak perde modelleri için rulo ve Roma tarzı tasarımları tercih etmek gerekir. Bu tarzda önemli olan mutfak perdelerinin üzerinde bulunan desenlerdir. Desenleri özen içinde seçilmesi ve otantik tarza uygun olması gerekir. Masa örtüsü, mutfak havlusu, mutfak peçetesi ve mutfak dantelleri ile perdeler uyumlu olmalıdır. Mutfaklarda kullanılacak olan aydınlatma sistemleri otantik perde modellerini tamamen aydınlatmalı ve onlara vurgu yapacak düzeyde ışık saçmalıdır.

otantik-perde-9

Oturma odaları

oturma odaları için kullanılacak olan otantik perde modelleri konusunda basit kompozisyonlar ve net çizgiler kullanmak gerekir. Otantik tarzın oturma odalarında kullanımında düzenli aralıklar ile derin kırışıklıklar oluşturmak gerekebilir. Bu kırışıklıklar otantik tarzın kompozisyonunu oluşturmak için gereklidir. Oturma odalarında kullanılacak olan otantik perde modelleri konusunda aksesuar, renk, süs eşyaları seçimine dikkat etmek gerekir.  Otantik tarz ile tasarlanmış perde modelleri bu tarzda uygun olan odalarda ve yaşam alanlarında kullanılmalıdır. otantik tarzda perde kullanımında oda içinde bulunan halı, mobilya, aksesuar, tavan ve zemin döşemesi dikkatli şekilde incelenmeli, hangi tarzı yansıttığı değerlendirilmeli ve bu detaylar dahilinde perde tasarımı yapılmalıdır. Önemli olan perdelerin var olan tarzın dışına çıkmadan kullanılmasıdır. oturma odalarında kullanılacak olan avize modelleri seçilecek olan perde modeli ile hem desen hem de renk konusunda uyumlu olmalıdır.

otantik-perde-10

otantik-perde-11

otantik-perde-12

otantik-perde-13

otantik-perde-14

otantik-perde-15

otantik-perde-16

otantik-perde-17

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz