Oturma odası perdesi ile alakalı olan iç mekanın genel olan detayları göz önüne alınmalı ve bu düzeyde seçim yapılmalıdır.

Oturma Odası Perde Modelleri

Oturma odaları zevkli ve güzel perde modelleri kullanılması ile şık ve farklı dekorasyon stillerine sahip olur. Oturma odası perde modelleri dekorasyona uygun olduğu sürece uyum ve konfor yaratır. Pencere dekorasyonu konusunda yapılacak olan doğru seçimler sonucunda genel olan algı farklılaşacak ve dekorasyon oldukça hoş şekilde karşımıza çıkacaktır. Dekoratif ve ergonomik olan oturma odalarını yaratmak adına bu alanlarda zebra, tül, stor çeşitleri modern şekilde kullanılmalıdır. Oturma odası perdeleri modelleri konusunda 2013, 2014 ve 2016 modelleri halen kullanılmakta ve tasarımcılar tarafından diğer renkler ile harmanlanarak yeni bir yüz ile bizlere sunulmaktadır. Oturma salonu için kullanılacak olan perdeler doygun olan renklere, modern, klasik olan modellere ve zengin bir yapıya sahiptir. Perdeler iç stili uygun şekilde hem odanın dekorasyonu hem de kendisini vurgulamalıdır. Oturma odalarında insanlar kendilerini hem çok rahat hisseder hem de gelen misafirlerini ağırlar. Bundan dolayı oturma odası perde modelleri konusunda dikkatli olmak ve seçimlerde detaylara önem vermek gerekir. Ciddi, geniş duygular içeren ve farklı bir atmosfere dâhil olacak olan iç mekân oluşması bu anlamda en uygunudur.

oturma-oda-perdesi-1

oturma-oda-perdesi-2

oturma-oda-perdesi-3

oturma-oda-perdesi-4

oturma-oda-perdesi-5

oturma-oda-perdesi-6

oturma-oda-perdesi-7

oturma-oda-perdesi-8

oturma-oda-perdesi-9

oturma-oda-perdesi-10

oturma-oda-perdesi-11

Oturma odası tül modelleri renkleri gereği iç mekânın içinde bulunan mobilyaların renkleri ile uyumlu olmak zorunludur. Odanın zemini, avizeleri, duvar boyası, duvar kâğıdı ve mobilyası ile uyum sağlaması gereken oturma odası perde modelleri 2016 seçimi için pencerenin büyüklüğü ve küçüklüğü de önem taşımaktadır. Küçük olan alanlarda kısa olan tüller tercih edilirken büyük olan camlarda ve yüksek tavanlarda uzun perde modelleri tercih edilmelidir.

oturma-oda-perdesi-12

oturma-oda-perdesi-13

oturma-oda-perdesi-14

oturma-oda-perdesi-15

oturma-oda-perdesi-16

oturma-oda-perdesi-17

Oturma Odalarında Renk Kombinasyonu

Oturma odası perde modelleri için renk seçimi öncesinde oturup düşünmek ve detayları incelemek gerekir. Renklerin geçişleri ve birbirleri ile uyumlu olması gerekmektedir. Mobilyalar ve iç mekânın geneli ile uyum sağlayacak olan renklerlin seçilmesi bu anlamda gereklidir. Özellikle minimalist modeller ve nört renkler uyumlu bir kontrast yaratmak adına gereklidir. Şifon, şeffaf, organze modeller ile tasarlanacak olan oturma odası perde modellerinde fon kullanımı da yapılabilir. Renk konusunda kullanılacak olan modellere örnek vermek gerekirse; lila ve mor kullanımı tazelik ve saflık verir. Ayrıca oturma odaları için kullanılacak olan turkuaz ve mavi uyumu da oldukça şık mekânların yaratılmasına olanak sağlar.

oturma-oda-perdesi-18

oturma-oda-perdesi-19

oturma-oda-perdesi-20

oturma-oda-perdesi-21

oturma-oda-perdesi-22

oturma-oda-perdesi-23

oturma-oda-perdesi-24

oturma-oda-perdesi-25

oturma-oda-perdesi-26

Oturma odası perde modelleri için farklı stiller yaratmak isterseniz vintage tarzını tercih edebilirsiniz. Bu tarzda önemli olan eski ile yeninin modern bir şekilde tasarlanmış olmasıdır.

oturma-oda-perdesi-27

oturma-oda-perdesi-28

oturma-oda-perdesi-29

oturma-oda-perdesi-30

oturma-oda-perdesi-31

oturma-oda-perdesi-32

Sofistike ve barok tarzını uygulamak isterseniz parlak, boncuklu, yoğun dantelli ve püsküllü öğeleri tercih etmeniz gerekmektedir.

oturma-oda-perdesi-33

oturma-oda-perdesi-34

oturma-oda-perdesi-35

oturma-oda-perdesi-36

oturma-oda-perdesi-37

oturma-oda-perdesi-38

oturma-oda-perdesi-39

oturma-oda-perdesi-40

oturma-oda-perdesi-41

Oturma odası perde modelleri ve iç mekânın tarzında klasik ve modern bir anlam oluşturmak isterseniz kesinlikle Roma tarzındaki perdeleri tercik etmelisiniz. Bu perdeleri kristaller ve boncuklar ile birleştirip süslü bir hale getirmeniz de mümkündür.

oturma-oda-perdesi-42

oturma-oda-perdesi-43

oturma-oda-perdesi-44

oturma-oda-perdesi-45

oturma-oda-perdesi-46

oturma-oda-perdesi-47

oturma-oda-perdesi-48

oturma-oda-perdesi-49

oturma-oda-perdesi-50

2015 yılından bu yana oturma odası perde modelleri konusunda kullanılan ileri teknoloji ile perde kumaşları üzerinde modern olan resim baskıları yapılmaya başlamıştır. Bu anlamda sunulan panaromik manzara resimleri, uzay nesneleri tamamen ruhunuzu ve isteklerinizi tamamen yansıtabilir. Bu tarz perdeler genelde spor tarzlı kumaşlar ile bizlerin karşısına çıkmaktadır. İsteğe bağlı olarak klasik çiçek ve manzara desenleri de tasarlanmaktadır. Panoramik olan manzara resimlerine ve diğerlerine sahip olmak ya da bu uygulama ile perdelerinizi tasarlamak isterseniz kesinlikle kaliteli tasarım yapan perdecilerden yardım almak gerekir.

oturma-oda-perdesi-51

oturma-oda-perdesi-52

oturma-oda-perdesi-53

oturma-oda-perdesi-54

oturma-oda-perdesi-55

oturma-oda-perdesi-56

oturma-oda-perdesi-57

oturma-oda-perdesi-58

oturma-oda-perdesi-59

oturma-oda-perdesi-60

oturma-oda-perdesi-61

oturma-oda-perdesi-62

oturma-oda-perdesi-63

oturma-oda-perdesi-64

oturma-oda-perdesi-65

oturma-oda-perdesi-66

oturma-oda-perdesi-67

oturma-oda-perdesi-68

oturma-oda-perdesi-69

oturma-oda-perdesi-70

oturma-oda-perdesi-71

oturma-oda-perdesi-65

oturma-oda-perdesi-73

oturma-oda-perdesi-74

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz