Perdelik kumaş tercihinde bulunurken dikkat etmeniz gereken noktalar ve detaylar hakkında tüyolar verdik. En doğru tasarımı gerçekleştirmek için ayrıntılar..

Perde kumaşı çeşitleri

Evlerimizde ve ofislerde kullanılan perdelerin hangi kumaşlardan yapıldığı hem sağlık açısından hem de görüntü açısından son derece büyük bir önem teşkil ediyor. Perdelik kumaş seçimi gerçekleştirilirken hangi Karadeniz kendiniz Tasarladığınız kullanacağınız kumaşların kalitesine büyük bir dikkat etmeniz tavsiye edilir. Kumaşlarını tercih ettiğiniz perdelerin polyester Pamuklu ya da Viskon karışımı malzemeden gerçekleştiriliyor olması sağlık açısından daha uygun olacaktır. Perdelerin çeşitlerine göre tercih ettiğiniz kumaşların tacize biçimine değişiklik gösterebilir. Japon tarzı mutfaklarınızda ve oturma odalarınızda tercih edeceğiniz perde çeşitleri kumaş açısından daha farklı olur.

perdelik-kumasi-1

perdelik-kumasi-2

perdelik-kumasi-3

perdelik-kumasi-4

perdelik-kumasi-5

perdelik-kumasi-6

Perde kumaşlarının seçimi

Evinizin içerisinde kullanacağınız perdelerinizin kullanılacakları bölgelere göre tercih edecek olan kumaşların değişiklik göstermesi gerekmektedir. Balkonlarda kullanılan perde türleriyle, oturma odası yatak odası ve mutfak gibi alanlarda kullanılan perde türleri birbirinden farklılık gösterecek. Farklı türlerinin birbirinden farklılık göstermesinin altında yatan bir diğer önemli etken Odaların kendi içerisindeki tasarımlardır. Günümüzde birçok insan evini tasarla tüm odaların kendine ait başka bir atmosfer içerisinde olmasını istediğinden ötürü her kullandığı odada farklı perdeler tercih etmektedir. En çok yatak odasına tercih edilen perde türleri polyester pamuk karışımı varaklı ve kanatlı olarak bilinen perde türleridir. Kullanılacak perde türlerini belirlerken malzeme kalitesini ön planda tutarak, doğru Dizayn edilmiş atmosfer içerisinde sıkmayacak kumaşları ve renkleri tasarlamanız büyük bir önem teşkil eder.

perdelik-kumasi-7

perdelik-kumasi-8

perdelik-kumasi-9

Ülkemizde En Çok Tercih Edilen Perdelik Kumaşlar

Perdelik kumaş türleri arasında ülkemizde en çok tercih edilen turlar polyester yünlü kumaşlar Pamuklu kumaşlar viskon karışımı olan kumaşlardır. En çok tercih edilen türlerin başında ise farklı modeller stor perdeler kanatlı perdeler ve klasik Türk perdeleri gelmektedir. Tüm çalışmalarınız doğrultusunda Sizler de internet üzerinden Geniş çaplı bir araştırma yaparak kendi eviniz içerisinde en düşük duracak olan modelleri belirleyebilir ve bu tasarımları evinizin her köşesinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Internetin bu alanda insanlara sağlamış olduğu en önemli nedeni nimetlerden faydalanarak en doğru modelleri ve en doğru renk karışımlarını hızlı bir şekilde İnternet ortamında görüp kendi eviniz için en uygun forma getirebilirsiniz.

perdelik-kumasi-10

perdelik-kumasi-11

Ülkemizde Son yıllarda çok önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmeler doğrultusunda insanlar Dizdar edecekleri perdelerinin çok daha özenle ve çok daha farklı tasarımlarda belirleyebilme şansına ve imkânına sahip oluyorlar. Kişiler evlerinde kullanacakları maddelerini internet sayesinde binlerce farklı model içerisinden ve sınırsız renk seçenekleri içerisinden harmanlayarak kendi odaları için en uygun hale getiren modelleri tercih ediyorlar. Perdelerin kumaşını ve renklerini tercih ederken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur da bireysel yaşam tarzıdır. Sizlerin yaşam tarzları ve beğenileri evinizde kullanacağınız perdelerin renklerinden tasarımlar ve modellerine kadar birçok olsun farklı şekilde tasarlanması gerektirebilir. Kimi insan uzak doğu ve sofistike atmosferin ev içerisinde daha çok sevdiğimden ötürü sade veya renklerin boz ayı şeklinde perdelerden ve buna uygun gelecek modellerden hoşlanır. Bunun tam tersi olarak Bazı insanlar da tamamen Türk kültürüne has veya Amerikan kültürü ile yoğrulmuş biraz daha çağdaş ve modern renkleri ve çizgilerin perdelerinde kullanmaktadırlar

perdelik-kumasi-12

perdelik-kumasi-13

perdelik-kumasi-14

Perde Tasarımlar ve Doğru Kumaş Seçiminde Kısa Yol

Son yıllarda internetteki hızlı gelişmeler sayesinde tasarım sektöründe oldukça büyük adımlar atıldı. İnternet sayesinde insanların artık perde veya perde modelleri ile ilgili bir araştırma yapmak istediklerinde sınırsız model seçeneğiyle tek bir tık ile ulaşabilmeleri gelmektedir. Teknolojinin bu kadar yoğun olarak kullanıldığı dekorasyon sektöründe Sizlerde perdelik kumaşlarınızı belirlerken Çağın gerektirdiği trendleri takip ederek son derece şık bir ev ortamı oluşturabilirsiniz. Ülkemizde bu alanda çalışma gerçekleştiren profesyonel dekorasyon firmaları, internet üzerinden bularak onların kendi web sitelerinde hazırlamış olduğu dekorasyonları inceleyip fikir edinme ve kendinize ait olan tasarımları ortaya çıkarma şansınızı arttırabilirsiniz. Tüm bu gelişmeler doğrultusunda başarılı bir çalışma elde edebilir ve Kendi evinizde istediğiniz perdelik kumaşlar eve modelleri bir araya getirerek tam olarak Size uygun bir Atmosfer içinde odanıza tasarlayabilirsiniz.

perdelik-kumasi-15

perdelik-kumasi-16

perdelik-kumasi-17

perdelik-kumasi-18

perdelik-kumasi-19

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz