İç mekanlara yeni bir hava kazandırmak için rustik korniş modelleri ile hızlı ve kolay bir değişim yaratabiliriz. Fiyatları ile ekonomik bir yenilik olanağı sun

Rustik Korniş Modelleri

İç mekânların hoş ve estetik görünmesinde perdelerin şıklığının yanı sıra kornişlere de büyük görev düşüyor aslında. Sadeliğinin yanı sıra gösterişleri ile de büyüleyen rustik korniş modelleri yıllardır insanların ilgisini çekiyor bu nedenle. Plastik, ahşap ve metal üretimleri bulunan rüstiklerde dilediğiniz renkleri de bulabilir ve perdeleriniz ile tam uyumu yakalayabilirsiniz. Genelde klasik hatlara sahip olunduğu bilinse de modern çizgiler barındıran modelleri de mevcuttur. Daha net fikir sahibi olmanız için metal, ahşap ve plastik modelleri buradan da inceleyebilirsiniz.

im001898

Pembe tonun dışında istediğiniz rengini bulabileceğiniz bu rustik korniş ürünlerde uzunluğu dilediğiniz ölçüde ayarlayabilirsiniz. Özellikle mutfak alanlarında hanımların vazgeçemediği albenisi yüksek, şirinliğin simgesi olan bu modeller, kullanım kolaylığı da sağlıyor.

im001899

Plastik ya da metal yerine ahşap tarzdan hoşlanan biri iseniz, aradığınız kritere uygun bu rustik perde kornişi modeli mutfak dışında çocuk odası ya da yatak odasında da tercih edebilirsiniz.

im001900

Perdelerim ağır diyorsanız, on kiloya kadar rahatlıkla taşıma sağlayabilecek metal rustik korniş seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Hem metalin parlaklığı ile armoniyi yakalayabilir hem de zarafeti temsil eden bu üretimlerin modern havasını evinizin çeşitli bölümlerinde yaşatabilirsiniz. Bebek odalarında kullanmayı düşünüyorsanız, metalin bebeğinize zarar verebileceğini ve uyku düzenini bozacağını unutmayın lütfen.

Rustik Korniş Montajı Zor Mu?

Perde ile duvar mesafesi önemlidir. Arada kalacak boşluk perdenin sürtünmesini engelleyeceği gibi kolayca açılıp kapanmasını da sağlayacaktır. Pek çok kişi rustik korniş perde nasıl takılır diye sormakta, oysa rustiklerin montajı oldukça kolaydır. Çoğu rüstik modellerde duvar mesafesini ayarlayacak ara bağlantı mevcuttur. Ancak siz isterseniz mesafe değişikliğini farklı aparat kullanarak yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken düzgünlüğünü ayarlamak ve duvara vidalamak, ardından monte etmek ve topuz başları takmaktır. Ayrıca perde boyuna göre tavandan yüksekliği ayarlarken, kornişli rustik kanca mesafesini hesapladığınızda perdenin boyunu da eşitlemiş olursunuz. Bunu yaparken ilave edeceğiniz ölçü modeline göre 5 ile 10 santim arasındadır. Montajı siz yapmaya karar vermişseniz ve rüstik genişliği eğer perdeye göre uzun geliyorsa bunu kısaltmak da yine sizin becerinize kalmıştır. Ahşap ve plastik modelleri kolayca testere ile kısaltabilir ve topuzlarını tekrar takabilirsiniz, metaller için ölçüyü tam almanız ise menfaatinize olacaktır.

2016 Rustik Korniş Fiyatları

Ahşap, metal ve plastik üretimler arasında fark vardır. Tekli ahşap rüstik korniş fiyatları metresi 15 Türk Lirasından başlarken, metal rustik korniş fiyatları raylılarda 20, çift raylı rüstiklerde 25 Türk Lirasına kadar çıkmaktadır. Yakınızda bulunan bir satış merkezinden alabileceğiniz gibi, internet üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

 Firma  Fiyat  Özelliği
 Storcuyuz  27 m/TL  Ahşap,Akçaağaç
 Evimde istiyorum  38 m/TL  Raylı
 Ruper  25 m/TL  Çift Raylı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz