Halka kullanılarak pirinç ya da ahşap bir boru üzerine yapılan perde uygulaması olan Rustik Perde hakkındaki bilgilerimizi sunuyoruz. Kullanım alanları ve modelleriyle ilgili detaylı bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Rustik Perde

56-1Ahşap ve pirinç rüstikler olarak ikiye ayrılan Rustik Perdelere özel bir kumaş bulunmaz. Her türlü kumaş uygulanabilir ve rahatlıkla evlerinizde kullanılabilir bir şekilde tasarlanmıştır.

Farklı bir perde modeli tarzıyla kullanım alanlarına ve mobilyalar ahenk katan bu perdeler, demir borular ile monte edilebilir ve aynı şekilde korniş sistemleri olan evlerinizde de uygulanabilir. Ev dekorasyonları için çok güzel modeller sunan bu perdeler, günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır.

Dizayn denildiği zaman akla ilk gelen Rustik Perde, farklı renk ve tarzlarıyla birlikte evinizin en güzel perdesi olmaya adaydır. Fazlasıyla geniş bir renk seçeneğine sahip olduğu için daha çok yatak odası ve salonlarda uygulanabilir.

Ahşap ve pirinç aksesuarlar olarak ikiye ayrılır. Ahşap rüstikler daha çok evin mobilyalarına göre tercih edilir. Yani mobilyalarınızın ahşap ağırlıkta olduğu alanlarda ve yerlerde parke kullanımlarında ahşap Rustik Perdeler tercih edilebilir.

Odanızdaki mobilyalar daha çok spor bir mobilya türü ise ve klasik pirinç aksesuarlar da kullanılmış ise sarı ya da krom pirinç Rustik Perde kullanabilirsiniz.

Rustik Perderin tavana özel taşıyıcılar ile monte edildiğini belirtmiştik. Farklı modelleri sayesinde son zamanlarda en çok tercih edilen perde modelleri arasında da yerini almaktadır. Daha çok marjinal bir görünüm sergilediği için, kullanıcıları tarafından da oldukça sevilmektedir.

Bir model örneği verecek olursak; Limon çiçeği tonlarında bir eve sahipseniz, gül kurusu tonlarında olan Rustik Perde modellerini tercih edebilirsiniz. Rustik Perdelerdeki bir diğer ayrıntı ise zıt renklerle uyumlu olabilmesidir. Bu sayede salonlarınıza farklı bir hava katabilir ve kullanabilirsiniz.

Rüstik ürünler ve bu ürünlerin perde kornişleri, yaşam alanlarınıza ve mekânlarınıza ekonomik bir çözüm sağlamaktadır. Bu perde kornişleri ile dekoratif bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca son derece güzel ve sıcak bir hava da katmaktadır.

Öncü perde firmalarının Rustik Perde konusundaki etkili tasarımları da dikkat çekmektedir. Yeni yıla yaklaştığımız şu günlerde de 2016 yılı için birbirinden çekici ve güzel perde modellerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İşlenmemiş doğal görünümlü malzemeler ile yapılan ve üzerinde farklı simgeler ya da objelerin de yer aldığı bu perdeler evlerinizdeki tamamlayıcı perdeler olarak da görülebilir. Lüks bir bakış açısı da oluşturdukları için işlemeli olan Rustik Perde modelleri fiyat açısından biraz pahalı olabilir.

Salonlarınızda, oturma odalarınızda ve mutfaklarınızda da bu perdeleri kullanarak çok güzel bir seçim yapabilirsiniz. Günümüzde her perde modelinde olduğu gibi rüstik perdelerde de birbirinden farklı tasarımları bir arada bulabilirsiniz. Firmaların bu konudaki çalışmaları etkili bir şekilde devam ettiği için, tüketiciler tarafından son zamanlarda oldukça tercih edildiğini de söyleyebiliriz.

Rustik Perdelerin tavandan asılması sonucunda normal bir perde gibi görünebilir. Bu yüzden önemli olan asma aparatı ile tavandan asmamanızdır. Bu perdeler daha çok fon perde ve tül güneşliklerin üzerine asılmalıdır. Bu şekilde güneşlik tavandan sarkacak ve perde de alt kısımda kalacaktır. Bu perdelerin görünümü de bu şekilde ön plâna çıkacaktır.

Montajı

Rustik Perdelerin montaj işlemleri de oldukça kolaydır. Tavan veya duvara yapılabilen bu perdeler daha çok duvara uygulanmaktadır. Rüstik ayakları pencerelerin her iki kenarına gelecek şekilde monte edilmelidir. Boru genişliği 160 cm’den fazla olan ölçülerde ise orta ayak kullanılabilir. Taşıyıcı ayakların perde borusunun kenarlarında ise 10 ile 15 cm arasında takılması öneriliyor. Perde halkaları da, monte edilmiş rüstik perde borusu üzerine geçirilerek montaj tamamlanmış olur.

Rustik Perde aparatları da birbirinden farklı modellerle sunulmaktadır. Daha çok ahşap rüstik ayakların kullanıldığı bu ürünler raylı ve raysız olarak da tercih edilebilir. Ahşap modellerinin yanında metal ve pirinç rüstik ray sistemleri de bulunmaktadır. Ölçüye göre değişebilecek bu ürünleri internet üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Kullanım alanı oldukça fazla olan ve kullanıldığı alanda çok güzel ve modern bir görünüm sunan Rustik Perde modelleri ile çok güzel tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Perdeler salon, çocuk odası, oturma odası ve isteğe göre mutfaklarda da kullanılabilmektedir.

Temizliği ve pratik kullanımı sayesinde günümüzde en çok tercih edilen perde modelleri arasında yerini almıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz