Perdeler evlerin şıklığını tamamlayan tüllerdir. Bu tüller evlerin en özel alanları olan salonlara da çeşitli uygulamalar ile takılır.

Salon Perde Modelleri 2016

Salonlar evlerin en özen gösterildiği alanlardır. En geniş odalar salonlar oldukları için misafirler burada ağırlanır ve ev sahipleri bu odaya daha çok özen gösterir.

14 1

Salon perdeleri birçok şekilde tasarımlanabiliyor, ancak salon perdelerinin mobilyalara da uyum sağlaması gerekiyor.

Salonlarda zebra perdeler fazla tercih edilmiyor, daha şık durması için tül perdeler daha çok tercih ediliyor.

14 2

Eski güneşliklerin yerini de 2016 yılında stor perdeler almış durumda. Özel mekanizmaları ile kullanılan store perdeler kullanım açısından da oldukça basit.

14 3

2016 yılında en çok tercih edilen perde modeli kruvazedir. Kruvaze perdeler boncuk, ip perde ve ya çeşitli aksesuarlar ile tasarlanarak salonlarda kullanılmaktadır.

14 4

Salonlarda çift perde kullanımı oldukça yaygın, iki perdenin birleşim yerinde kenarlarına takılan boncuklar da adeta şıklığın ayrı bir boyutu.

14 5

Terzilerin elinden çıkan bu perdeler özel mekanizmalar ile istenilen boyutta kısılabiliyor. Bu da ayarlanarak istenilen şekilde getirebilmesine olanak sağlıyor.

Salonlarda tercih edilen bir diğer perde çeşidi de fon perde uygulaması. Fon perde kullandığınız perdenin iki kenarında, istediğiniz renklerde bulunan perdelere deniyor.

14 6

Beyaz ve ya ekru renkte bir perde tercihiniz ise salonu canlandırmak için fon perdeyi mobilyanıza uygun renklerde seçebilir ve daha şık bir görüntü yaratabilirsiniz.

Modern Salon Perde Modelleri 2016

Salonlarda şık bir görüntü oluşturmak herkesin en büyük isteği, ancak modern bir görüntü yakalamak istiyorsanız bütün perde çeşitlerini bilmeniz gerekiyor.

14 7

Modern salon perdelerini evinizde görmek için çok büyük paralar vermenize gerek yok. Ancak bazı perdeler kalitesini uzaktan dahi belli edebiliyor.

14 8

Modern perde tasarımı yapacağınız camın ilk olarak ölçüsünü bilmelisiniz. Sadece camın boyunu değil duvarın boyuna göre ölçeceğiniz perdeler modern bir görüntü oluşturacaktır.

Ayrıca boyu büyük olan perdelere şekil vermek daha da kolay, pile kısımlarını düzeltmek zor gözükse bile kaliteli bir perde ile bunun üstesinden de gelebilirsiniz.

14 9

Güpür perdeler son zamanlarda talebi en çok azalmış perdeler. Onların yerini daha sade yapılı perdeler almış durumda. Bu da modern perdelerin bir özelliğidir.

Satın alacağınız perdenin baskı yöntemi ile yapılıp yapılmadığına dikkat etmelisiniz. Özel modeller ile makine yardımı ile yapılan el yapımı motifli perdeler en şık duran perdeler.

14 10

Salon perdenizde güneşlik kullanmamanız gerekiyor, modern bir görüntü oluşturmak istiyorsanız store güneşlik kullanmalısınız.

Güneşlik yerine sadece fon perde kullananlar da mevcut ancak fon perdeyi kapatmak modern görüntüyü kaybedebilmektedir.

14 12

Modern perdeler de kullanılan bir diğer özellik ise perde tokmakları. Bu tokmaklar taşlı, boncuklu, püsküllü olarak üretiliyor.

14 11

Özellikle kruvaze perdelerin ayrım yerlerinde kullanılan bu perde tokmakları modern perdelerin olmazsa olmazı, her çeşit renkte de üretilebiliyor.

Stor Perde Modelleri

Stor perdeler son zamanlarda en çok tercih edilen modeller arasında. Güneşlik yerine kullanılan bu perdeler hem şık hem de kullanım açısından oldukça kolay.

11 1 2

Güneşlik denilince ilk akla gelen beyaz ve krem renkler olsa bile store perdeler her renkte üretiliyor. Özellikle fon perde renklerinde tercih ediliyor.

Stor perdeler mekanizmalı ipleri sayesinde açılıp kapanırlar. Bu da güneşlik gibi perdelerin arkasında pot bir görüntü yaratmaz, çünkü açılıp kapanınca stor perdeler iç içe geçer.

11 2 7

 

Stor perdeler standart boylarda üretilir. Genellikle kısa camlara özel üretim yapıldığı için Amerikan camlarda kısa kalmaktadırlar.

Stor perdeler metrekare hesabı yapılarak satılır ve perde dükkânlarında özel siparişle kendi camınıza uygun olarak kullanabilirsiniz.

11 3 4

Store perdelerin alt kısımları genellikle oval ve ya yuvarlak şekillerde olur. Bu da daha şık bir görüntü için bire birdir.

Stor perdelerin alt kısımlarına boncuk takarak da kullanılmaktadır. Bu boncuklar perdenin renginde inci ve ya boncuklar ile uç kısımlarına yapılan dikim işlemleri ile monte edilir.

Stor perde kapalı ve ya açık olsa bile boncuklar perdelerin şıklığını tamamlamayacak ve salonları daha şık hale getirecektir.

Stor perdeyi renkli olarak kullanacak iseniz perdenin rengine uygun boncuklar kullanmanız gerekecektir.

Salon camlarında kullanılan stor perdenizin modern bir görüntü oluşturmasını istiyorsanız daha kaliteli perde markalarından alışveriş yapmanız yeterli olacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz