Salon tül perde modelleri konusunda odanın büyüklüğü, tavan yüksekliği ve mekanın dekorasyonu dikkate alınmalıdır.

Salon Perde Modelleri

Evlerde en sık vakit geçirilen odaların arasında salonlar yer alır ve bu odalarda gelen misafirler ağırlanır. Bundan dolayı da insanlar bu odaların modern, şık, zarif ve modaya uygun şekilde dekore edilmesini ister. Perdeler de salonlara girildiğinde hemen dikkat çeken aksesuarlar içinde yer almaktadır. Özellikle tasarımcılar salon tül perde takımları konusunda 2012, 2014, 2015 ve 2016 yıllarından bu yana modern ve farklı tasarımlar ortaya çıkartmaktadır. Özellikle yüksek teknolojinin desteği ile tasarlanan salon tül perde modelleri unutulmaz alanların yaratılması için kullanılmaktadır. Salon tül modelleri konusunda dikkat edilecek olan unsurlar içinde;

  • Odanın büyüklüğü
  • Tavan yüksekliği
  • İç mekânın dekorasyonu
  • İç mekânın dekorasyon renkleri
  • İç mekânın dokusu
  • Duvarların boyası ve duvar kâğıtları yer almaktadır.

Bu unsurlar dikkate alındığı sürece seçilecek olan perdeler ortamın şık, zarif, modern ve farklı olmasına olanak sağlar. Ayrıca perde seçme konusunda acele karar vermemek de önemlidir. Öncesinde örneklerden yardım almak ve tasarlama konusunda yardım almak gerekir.

salon-tul-modelleri-1

salon-tul-modelleri-2

salon-tul-modelleri-3

Modern Salonlar İçin Perde Seçenekleri

Modern salon tül perde modelleri tarzı sadelik ve kısalıktan yana bir eğilim sergilemektedir. Hatta tasarımcılar için salon tülleri konusunda minimalizm gerekli olduğunu söylemektedir. Rahatlık ve konfor açısından salonların dekorasyonu ne kadar önemliyse görsellik açısından da salon tülü modelleri bir o kadar önemlidir. Samimi ve sıcak bir atmosfer yaratmak için salonun şekli dışında perdelerin görüntüsü de önemlidir. Klasik perdeler, düz olan perdeler ve kolay kıvrımları olan perdeler modern çizgiler ile birleştirildiğinde hoş alanların yaratılmasını sağlar. Ayrıca bu tarz salon tül perde modelleri güneş ışınlarının en doğru şekilde ortama alınmasını da sağlayacaktır.

salon-tul-modelleri-4

salon-tul-modelleri-5

salon-tul-modelleri-6

Yüksek ve fazla olan pencereler için görsel efekti yüksek olan salon tül perde modelleri tercih edilirken dar ve küçük olan pencereler için geleneksel olan modeller tercih edilebilir. Bu sayede odaya girecek olan ışık da yeterli düzeyde sağlanmış olur.

salon-tul-modelleri-7

salon-tul-modelleri-8

Uzun ve gösterişli olan salon tülleri geniş pencereler ve yüksek tavanlı olan odalar için kullanılmalıdır. Bu tarz salon tülleri ortamın tavan yüksekliğinin ayarlanmasına da olanak sağlayacaktır.

salon-tul-modelleri-9

salon-tul-modelleri-10

salon-tul-modelleri-11

Salon tül perde modelleri yaşama alanlarını mükemmel ve anlaşılır şekilde yansıtmalıdır. Doğal olan kumaşlar ortamın daha ferah olmasına olanak sağlar.

salon-tul-modelleri-12

Salonlarda rustik tasarımlar kullanılacaksa düz salon perde modelleri kullanmak daha mantıklı olacaktır. Rustik ve düz modellerin kullanımı dekorasyon açısından da önemlidir.

salon-tul-modelleri-13

Salonlarda kullanılacak olan Roma güneşlikler yatay çubuklar ile dekore edilerek ortamın şık bir sunama hazırlanmasını sağlar.

salon-tul-modelleri-14

salon-tul-modelleri-15

Tül salon takımları kapsamında kumaş olan güneşlikler hiçbir zaman popülerliğini kaybetmez. Kullanılacak olan salon güneşliklerinin yapısının her zaman tül ve evin dokusu ile aynı şekilde olması gerekir.

salon-tul-modelleri-16

salon-tul-modelleri-17

salon-tul-modelleri-18

salon-tul-modelleri-19

Rustik ve korniş yardımı ile ayrılmış olan salon tülleri ve fon çeşitleri modern bir tarz ortaya çıkartmak adına kullanılır.

salon-tul-modelleri-20

Salon tül perde modelleri konusunda kullanılacak olan plastik ve metal halkalı fon modelleri modern tasarımlar için geçerlidir.

salon-tul-modelleri-21

salon-tul-modelleri-22

salon-tul-modelleri-23

salon-tul-modelleri-24

salon-tul-modelleri-25

salon-tul-modelleri-26

salon-tul-modelleri-27

Salon tasarımı için perdeleri yansıtacak olan en önemli etki ışıklandırmadır. Tavanlarda kullanılacak olan süslemeli ışıklandırmalar görsel yüksekliği arttırmak adına kullanılır.

salon-tul-modelleri-28

salon-tul-modelleri-29

Renkli bir salon yaratmak için spor olan çizgilerin kullanılması gerekir. Bunun için klasik olan kornişlerin yerine halkalı rustikler tercih edilebilir.

salon-tul-modelleri-30

salon-tul-modelleri-31

Salon duvarların desenli ya da desensiz olan duvar kâğıdı kullanımı yapılmışsa salon tül perde modelleri konusunda düz çeşitler tercih edilmelidir.

salon-tul-modelleri-32

salon-tul-modelleri-33

salon-tul-modelleri-34

salon-tul-modelleri-35

salon-tul-modelleri-36

salon-tul-modelleri-37

Salonlara ışığın tam olarak yansımasını sağlamak adına pencerelerde düz olan perde seçenekleri kullanılmalıdır. Yere kadara uzanan perde modelleri ortama ışığın tam anlamı ile yansıtılmasını sağlamaktadır.

salon-tul-modelleri-37

salon-tul-modelleri-39

salon-tul-modelleri-40

salon-tul-modelleri-41

salon-tul-modelleri-42

Parlak olan salon tül perde modelleri ortamın iç uyumunu vurgu yapmak adına kullanılır. Sessiz ve renksiz olan tonlara ve dokulara sahip olan perde seçenekleri ise mobilyası parlak ve renkli olan salonlarda kullanılmalıdır.

salon-tul-modelleri-43

salon-tul-modelleri-44

salon-tul-modelleri-45

salon-tul-modelleri-46

salon-tul-modelleri-47

salon-tul-modelleri-48

salon-tul-modelleri-49

salon-tul-modelleri-50

salon-tul-modelleri-51

salon-tul-modelleri-52

salon-tul-modelleri-53

salon-tul-modelleri-54

salon-tul-modelleri-55

salon-tul-modelleri-56

salon-tul-modelleri-57

salon-tul-modelleri-58

salon-tul-modelleri-59

salon-tul-modelleri-60

salon-tul-modelleri-61

salon-tul-modelleri-62

salon-tul-modelleri-63

salon-tul-modelleri-64

salon-tul-modelleri-65

salon-tul-modelleri-66

salon-tul-modelleri-67

salon-tul-modelleri-68

salon-tul-modelleri-69

salon-tul-modelleri-70

salon-tul-modelleri-71

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz