Siyah beyaz perde modelleri ile kullanılacak olan farklı renkler neşeli, utlu, konforlu bir mekanın yaratılmasına olanak sağlar.

Siyah Beyaz Perde Modelleri

Siyah ve beyaz renkler bazı kişiler için yas ve melankolik hissettirse de en doğru şekilde kullanıldığından çok şık, zarif ve ahenkli ortaların yaratılmasını sağlar. Aslında siyah ve beyaz uyumu ile tasarlanmış olan perde modelleri cesur olan dekorasyonu ile insanları kendisine hayran bırakmaktadır. Özellikle yatak odalarında kullanılan siyah beyaz perde modelleri rahat ortamların yaratılmasına olanak sağlamaktadır. Siyah beyaz perdeler fon, stor, zebra ve tül modelleri ahşap tonları ile kullanıldığından rahat ve sıcak olan ortamların yaratılmasına da olanak sağlamaktadır. Siyah beyaz perdeler şaşırtıcı mekânlar oluşturmak içinde kullanılmaktadır. Siyah beyaz perdeler uygun olan modern çizgiler ve kentsel tarzdaki çizgiler ile yaratıcı fikirlerinde ortaya çıkmasına olanak sağlamaktadır. Siyah beyaz perdeleri uygun şekilde tasarlamak isterseniz odalarınızda ya da mutfaklarınızda bulunan mobilya, aksesuar, zemin ve tavan döşemesi dikkate alınmalıdır. Bu detaylar dikkate alınmazsa sıkıcı, boğucu ve hoş olmayan iç mekânlar yaratılır. Bunu yapmamak adına kesinlikle detayları düşünmek ve gerekli olan dekorasyonu dikkate alarak hareket etmek gerekir.

siyah-beyaz-perde-modelleri-1

siyah-beyaz-perde-modelleri-2

siyah-beyaz-perde-modelleri-3

siyah-beyaz-perde-modelleri-4

siyah-beyaz-perde-modelleri-5

siyah-beyaz-perde-modelleri-6

siyah-beyaz-perde-modelleri-7

siyah-beyaz-perde-modelleri-8

Siyah beyaz yatak odası perde modelleri konusunda diğer tekstil ürünlerinin uyumlu olması gerekir. Perdelerin kumaşları ile aynı olan yatak örtüleri ya da perdeye uygun olan yatak odası örtüleri kullanılmalıdır. Yatak odası örtülerini uydurmak zor oluyorsa yatak üzerinde kullanılan yastıklar perdeler ile uyumlu olabilir. Ayrıca siyah beyaz uyum sağlayacak olan zemin döşemesi oluşturulmalıdır. Yatak odalarında kullanılan küçük yolluklar ise genel dekorasyon ile hoş bir ortam yaratmalıdır.

siyah-beyaz-perde-modelleri-9

siyah-beyaz-perde-modelleri-10

siyah-beyaz-perde-modelleri-11

siyah-beyaz-perde-modelleri-12

siyah-beyaz-perde-modelleri-13

siyah-beyaz-perde-modelleri-14

Siyah beyaz mutfak için stor perde, tük perde ve fon perde seçimlerinde grafik kalitesi yüksek olan modellerin tercih edilmesi gerekir. Siyah beyaz mutfak perde modelleri için mutfağın beyaz yoğunlukta olması gerekir. Mutfaklarda kullanılacak olan siyah beyaz perde modelleri konusunda çiçek desenleri, geometrik desenler, dijital baskılı modeller ve sade modeller kullanılmalıdır. Özellikle Roma tarzı panjurlar, rustik perde modelleri, mutfak ara taşları ile uygun olan perde modelleri tercih edilmelidir. Mutfak perdelerinde Roma güneşlikler ile birlikte zebra ve stor modellerin tercih edilmesi daha kolay kullanım sağlamaktadır.

siyah-beyaz-perde-modelleri-15

siyah-beyaz-perde-modelleri-16

siyah-beyaz-perde-modelleri-17

siyah-beyaz-perde-modelleri-18

siyah-beyaz-perde-modelleri-19

siyah-beyaz-perde-modelleri-20

siyah-beyaz-perde-modelleri-21

siyah-beyaz-perde-modelleri-22

siyah-beyaz-perde-modelleri-23

siyah-beyaz-perde-modelleri-24

siyah-beyaz-perde-modelleri-25

siyah-beyaz-perde-modelleri-26

siyah-beyaz-perde-modelleri-27

Siyah beyaz perde modelleri büyük camlarda ve geniş olan alanlarda kullanılacaksa siyah yoğunluğu fazla olan modeller tercih edilmelidir. Küçük olan camlarda ve alanlarda kullanılacaksa beyaz yoğunluğu fazla olan modeller tercih edilmelidir. Siyah ve beyaz perde modelleri ile uygun olan halı ve aksesuar kullanımı da önemli olan bir detaydır. Kullanılacak olan aksesuarlar ahşap, metal ve canlı renklerden tercih edilebilir. Özellikle yemek masalarının olduğu kısımlarda kullanılan siyah beyaz perde modelleri ile sarı, yeşil, turuncu, mavi gibi sandalye modelleri kullanmak ortamın renklenmesine olanak sağlar.

siyah-beyaz-perde-modelleri-28

siyah-beyaz-perde-modelleri-29

siyah-beyaz-perde-modelleri-30

siyah-beyaz-perde-modelleri-31

siyah-beyaz-perde-modelleri-32

siyah-beyaz-perde-modelleri-33

siyah-beyaz-perde-modelleri-34

siyah-beyaz-perde-modelleri-35

siyah-beyaz-perde-modelleri-36

siyah-beyaz-perde-modelleri-37

Siyah beyaz perde modelleri ile renkli ortamlar yaratmak önemlidir. Önemli olan siyah beyaz yoğunluğun içinde farklı olan renkler ile vurgu yapmaktır. Özellikle mavi ve turuncu ile yapılacak olan renk tonları spor ve konforlu ortamlara olanak sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz