Siyah perde modellleri konusunda beyaz ve gri tonlaması yapmak ortamının daha ferah ve geniş gözükmesine olanak sağlar.

Siyah Perde Modelleri

Siyah perde modelleri cesaret isteyen aksesuar kullanımları içinde yer alır. Günümüzde en iyi tasarımcılar bile perde tasarımlarında siyah rengi fazlasıyla kullanmaktadırlar. Siyahın kasvet yaratacağı düşünülse de parlak ve doymuş bir renk olarak en güzel dekorasyonlar ile karşımıza çıkabilir. Ayrıca tekstil ürünlerinde kullanılacak olan siyah renk mobilyaları odak haline getirirken gelen misafirlerinde sırdaşı bir unsur yaşamasına olanak sağlar. Siyah tül perde, siyah zebra perde ya da siyah stor perde modelleri lüksün ve zarafetin adımını sizler için atabilir. Siyah kumaşlar ile pencereleri süslemek odalara aristokrat bir hava katacaktır ve farklı nüansların oluşmasını sağlayacaktır. Ayrıca siyah renk aktif halde olan güneş ışınlarını emeceği için ortama ek bir sıcaklık katacaktır ve dışarıdan gelecek olan ışınları kapatacak olan en ideal renktir. Ortamın karanlık ya da loş yapılması için katkı sağlar. Siyah perde modelleri ile kullanılacak olan mobilya ve aksesuarlarda önemlidir. Seçimlerinde dikkat edilmeli ve ortam işle uyum sağlaması gerektiğini unutmamalıdır.

siyah-perde-modelleri-1

Siyah tül perde modelleri kullanımında koyu rengin görselliğini açmak gerekir. Daha kompakt ve daha geniş alanlar tasarlamak isterseniz kullanacağınız mobilya konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu görüntüyü yakalamak adına perde kullanımında da belli başlı önemli detaylar bulunur. Örneğin; siyah tül perde modelleri ile beyazı birleştirebilirsiniz. Beyaz şeritlere sahip olan perdeler, ortası ve kenarları beyaz olan perde modelleri ve siyah zebra perde modelleri ortamın daha geniş ve ferah gözükmesine olanak sağlayacaktır.

siyah-perde-modelleri-2

Özellikle yatak odalarında siyah perde kullanımı yapmak isteyen kişiler siyah fon perde seçimi yapabilirler. Fon perdelerin içine beyaz ve desensiz olan tül modelleri kullanılmalıdır. Hatta bu tarz dekorasyonlarda beyaz ağırlıklı olan duvar kâğıdı kullanımları da yapılabilmektedir. Duvar kağıt modellerinde beyaz ağırlıklı ve desenli modeller ortamın aydınlatılması açısından gerekir. Ayrıca siyah perde kullanımı yapılan alanlarda avizelerin ışık verme yetilerinin en üst düzeyde olması gerekir. Spot lamba siyah perde modellerinin güzelliğini ortaya çıkartacak olan ışıklandırmayı sağlamaktadır.

siyah-perde-modelleri-3

Salonlarınıza ağır bir hava katmak adına kullanılacak olan siyah fon perde modelleri lüksün ve zarafetin adresidir. Fon perdelerin kullanımın yapılacağı camlarda stor ve zebra kullanımı yapılmalı ve açık renk olarak tercih edilmelidir. Salonlardaki fon perdeleri kadife kumaşlar, taftalar ve ipeklerden seçilmesi gerekir. Hem klasik hem de eski dönem yansıtması için gereklidir.

siyah-perde-modelleri-4

Siyah tül perde modelleri ve siyah fon perde modelleri koyu renkli olduğu için fazla çamaşır tozu kullanıldığında zaman içinde rengini kaybedebilir. Bunun için dikkatli olmak sık yıkamadan kaçınmak buharlı temizleyiciler ile temizleme işlemi yapmak gerekir. Siyah stor perde ve siyah zebra perde modellerinde ise perdecilerden yardım alarak yıkama işlemlerini yaptırmak gerekir.

siyah-perde-modelleri-5

siyah-perde-modelleri-6

siyah-perde-modelleri-7

siyah-perde-modelleri-8

siyah-perde-modelleri-9

siyah-perde-modelleri-10

siyah-perde-modelleri-11

siyah-perde-modelleri-12

Siyah fon perde ve siyah perde kullanma konusunda korkmadan radikal kararlar almak gerekir. Siyah perde modelleri ile de benzersiz olan ortamlar elde edebilirsiniz. Bu konuda önemli olan düzgün, kaliteli ve detaylı kumaş kullanılmasıdır. Aksine olan kumaş türleri mekân ile alakalı olan algıların bozulmasına olanak sağlar. Siyah ile alakalı olan dekorasyonlarda beyaz- siyah, siyah- gri kullanımları hoş alanların yaratılmasına olanak sağlayacaktır. Ayriyeten bu renklerin kumaş çeşitleri fazla olduğundan dolayı kaliteli ve güzel kumaşları daha kolay ve daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Gri ve siyah ile yapılacak olan tasarımlarda gri renk parlak tonlarda kullnılabilir.

siyah-perde-modelleri-12

siyah-perde-modelleri-14

siyah-perde-modelleri-15

siyah-perde-modelleri-15

siyah-perde-modelleri-15

siyah-perde-modelleri-18

siyah-perde-modelleri-19

siyah-perde-modelleri-19

siyah-perde-modelleri-21

siyah-perde-modelleri-22

siyah-perde-modelleri-22

siyah-perde-modelleri-24

siyah-perde-modelleri-24

siyah-perde-modelleri-26

siyah-perde-modelleri-27

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz