En güzel model ve renkleriyle sunulan stor perdeler, mekanizma özellikleri bakımından da çok çeşitlidir. Bu yazımızda stor perde mekanizmalarını ve fiyatlarını inceliyoruz.

Mekanizması

Stor perde mekanizması parçaları
Stor perde mekanizması parçaları

Stor perde mekanizmaları çok güzel bir şekilde üretilmiştir. Aparatlar, metal klipsler, kasa ve perdelerden oluşan bu mekanizmalar oldukça basit uygulamalar ile montaj edilebilmektedir.

Stor perdeler mekanizma itibariyle duvar, tavan ya da doğrama üzerine montajlanabilmektedir. Bu konuda montaj yapılacak zemine dikkat etmek gerekiyor.

Stor perdelerin genel özellikleri de mekanizmalarıyla doğru orantılıdır. Işığa sıfır geçirgenliğe sahiptirler ve güneşten de etkilenmezler.

Stor perdelerde montaj hareketli ve eğilimli camlarda da yapılabilir. Stor perde mekanizma üreticileri tarafından yapılan bu ürünler çok çeşitli özellikleri de beraberinde getirmiştir.

Montaj işlemlerinde üst profil kullanılarak uygulamanın yapılacağı zemindeki bozukluklar da aşılabilmektedir. Yan yana gelecek olan 2 perde de, orta yaklar kullanılarak 2 kumaş arasındaki boşluklar da azaltılabilmektedir. Bu boşluk ayrıca 1 cm’ye kadar düşürülebilir. Mekanizması bu duruma elverişli olarak tasarlanmıştır.

Kumaşları ham olmadığı için kırılganlığı ve sertleşmeyi önleyici özel apreler kullanılmaktadır. Bu sayede kumaşın sertleşmesi sağlanmaktadır. Sertleşen bu kumaşlar stor perde mekanizmalarıyla birlikte perde kumaşı haline getirilir. Buradaki amaç ise mekanizma borusuna, stor kumaşın rulo şeklinde sarılma işlemlerinde sağ ve sola kaymasını önlemektir.

Bu yüzden kumaşın kenarlarında yaşanacak kırılma ve tiftiklenmenin önüne geçilmesi sağlanır. Apre işleminde kumaş üzerine PVC akrilik, anti bakteriyel özellik ve parlak sim gibi maddeler de kaplanmaktadır.

Stor perde mekanizma fiyatları da günümüzde 20 TL’den başlayan fiyatlarla sunulmaktadır. Bu mekanizmalar üretici firmalar tarafından perde ölçülerine göre yapılmaktadır. Ayrıca kullanılan kasarlar metal ve hareketli aksamlar da plastiktir. Kumaş haricinde tüm materyaller mevcut olarak piyasada bulunmaktadır.

Stor perde mekanizmalarının çift mekanizma olanları da mevcuttur. Bu mekanizmaların fiyatları ise 200 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor. Fiyatının bu şekilde olması; içeriğinde kaliteli perdenin ve diğer tüm materyallerinin bulunmasından kaynaklanmaktadır.

Stor perdelerin günümüzde ev ve iş yerlerinde sıklıkla kullanıldığını ve bu anlamda da mekanizmalarındaki çeşitliliğin doğal olduğunu söylemek mümkün.

Stor perde mekanizmalarını internet üzerinden de artık sipariş edebilir ya da perde ile birlikte de satın alabilirsiniz. Öncü perde firmaları tarafından sunulan bu hizmet ile ev dekorasyonlarınızı süsleyebilir ve yaşam alanlarınıza çok güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Stor perde mekanizmalarıyla ilgili tüm bilgiler bu şekildedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz