Tül fon perde kullanımı için hangi tarza uygun olan dekorasyonunuz olduğuna dikkat etmelisiniz.

 Fonlu Perde Modelleri

Modern şekilde tasarlanmış olan iç mekânlar yaratmak adına en sık tercih edilen aksesuarlar içinde fon perdeler yer almaktadır. Fonlu perdeler görselliklerinin yanı işlevsellikleri ile dikkat çekmektedir. Özellikle salonlarda saha sık tercih edilen tül fon perde modelleri çeşitlerini açığa çıkartmak adına;

  • Çağdaş bir tarza sahip olmasına
  • Klasik çizgilerde olmasına
  • Spor çizgilerde olmasına
  • İleri teknoloji desteği ile üretilmiş olmasına
  • Minimalizm etkisine sahip olmasına
  • Modaya uygun olmasına
  • Dekorasyona uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Tülden fon perde çeşitleri her daim odaya son noktayı konan dokunuşu sergilemektedir. Tabii ki bu son dokunuşun sergilenmesi için odanın tarzına uyması, güzel ve şık olması gerekmektedir. Bundan dolayı Tüle uygun fonlu perde modellerinin de birbirinden farklı tarzları bulunmaktadır. Bunlar;

Çağdaş Tarza Uygun

Çağdaş tarza uygun olan tül fon perde modelleri insanların kişiliklerini ve dekorasyonunu tam anlamı ile yansıtmalıdır. Modern tarzda bulunan temel özelliklerin hiçbirisini atlamadan bu fonlar da kullanmak gerekmektedir. Tabii ki bu fonların tasarlanmasında iç kısımlarında kullanılacak olan tüller de düşünülmelidir. Çağdaş ve modern tarza uygun bir stil ortaya çıkartmak isterseniz halkalı ve menteşeli modeller kullanabilirsiniz. Ayrıca modern teknoloji ile tasarlanmış olan perdelerin seçilmesi bu tarz için uygun olacaktır.

tul-fon-perde-1

tul-fon-perde-2

tul-fon-perde-3

tul-fon-perde-4

tul-fon-perde-5

Klasik Tarza Uygun

Klasik tarza uygun olan tül fon perde modelleri asla demode olmayacak olan kalıplar ile tasarlanır. Klasik olan tarz bu tarzı seven kişilere her daim popüler olan bir bakış açısı sağlar. Özellikle ağır opak kumaşlar ve organze kumaşların kullanımı bu anlamda kullanılır. Ağır olan kumaşlar pencerelerden girecek olan güneşin engellenmesine de olanak sağlar. Bu tarzda ç mekânın dekorasyonuna fazlasıyla uyum sağlamak gerekmektedir. Klasik tülden fonlu perde modelleri kapsamına genelde siyah, krem, kahverengi, bej gibi renkler kruvaze şekilde daha sık tercih edilir.

tul-fon-perde-6

tul-fon-perde-7

tul-fon-perde-8

tul-fon-perde-9

tul-fon-perde-10

tul-fon-perde-11

Yüksek Teknolojiye Uygun

Dünya çapında var olan ilerlemeye uygun olan tül fon perde modelleri açısından kullanılan tüm ürünlerin bir amacı bulunmaktadır. Başlangıçta ofis tarzı bir dekorasyonu bulunan odaların aslında bu şekilde tasarlanmadığını içeri girince anlayabilir. Bu tarz odalarda kullanılacak olan tül fon perde modellerinin şeffaf olması, parlak olması ve daha basit modellerde olması gerekmektedir. Yalnız dikkat edilecek olan nokta perde kumaşlarının yüksek kalitelerde üretilmiş olmalıdır. Özellikle platin, metal ve gri renkler tercih edilmelidir.

tul-fon-perde-12

tul-fon-perde-13

tul-fon-perde-14

tul-fon-perde-14

Minimalizm Tarzına Uygun

Minimalizm tarzına uygun olan tülden fon perde modelleri konusunda fonksiyonel olan unsurlar düşünülmelidir. Süslemeleri, farklı hatları ve kısalıkları bu tarzın özellikleri içinde yer alır. Kumaş seçimleri minimalsit tarzda önemli olan bir unsurdur. Hafif, tek renk ve ışık iletimi kaliteli düzeyde olmalıdır.

tul-fon-perde-16

tul-fon-perde-17

tul-fon-perde-18

Oryantal Tarza Uygun

Oryantal tarza uygun olan tülden don perde modelleri tamamen Doğu kültürünü yansıtmalıdır. Üslubu düzgün olan her türlü tasarım bu tarz için uygun olan bir modeldir. Kumaşın tarzı, dokusu ve rengi birleştirilmiş şekilde uygun olması gerekir. tul-fon-perde-19

tul-fon-perde-20

Vintage Tarzına Uygun

Son dönemler sık şekilde dekorasyon ve giyim konusunda kullanılan vintage tarzı babaanne ve anneanne zamanından kalan ürünlerin tasarlanması ile ortaya çıkmıştır. Geçmişten günümüze gelen kumaşların, Fransız dantellerim, ağartılmış kumaşların modern tarz ile harmanlanması ile ortaya çıkan vintage tül fonlar uyum, sıcaklık ve modern bir iç ortam yaratmaya olanak sağlamaktadır.

tul-fon-perde-21

tul-fon-perde-22

Oturma Odaları İçin Fonlu Tül Perde Seçimleri

Oturma odaları genelde balkonlu olan alanlardır. Bundan dolayı perde seçimlerinde uyum ve balkon camının da bu uyumlu ile orantılı şekilde dekore edilmesi gerekmektedir.  Oturma odaları için tül fon perde seçimlerinde mobilya, zemin kaplaması, avizeler, halılar ve aksesuarlar dikkate alınmalıdır. Odada bulunan renklerin geçişlerinin tam olması ve renklerin kendi içinde harmanlanması gerekmektedir. Bu anlamda akıllıca seçilmiş olan tül fon perde modelleri alanı geniş, şık, mükemmel ve ahenkli bir duruma getirecektir. Bunun için acele etmeden karar vermek ve en güzel tül perde ve fon perde modelleri fiyatların açısından dikkatli olmak gerekir.

tul-fon-perde-23

tul-fon-perde-24

tul-fon-perde-25

tul-fon-perde-26

tul-fon-perde-27

tul-fon-perde-21

tul-fon-perde-29

tul-fon-perde-30

tul-fon-perde-31

tul-fon-perde-32

tul-fon-perde-33

tul-fon-perde-34

tul-fon-perde-35

tul-fon-perde-36

tul-fon-perde-37

tul-fon-perde-38

tul-fon-perde-39

tul-fon-perde-40

tul-fon-perde-41

tul-fon-perde-42

tul-fon-perde-43

tul-fon-perde-44

tul-fon-perde-45

tul-fon-perde-46

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz