Her mekânda rahatlıkla karşılaştığınız güzel bir dekorasyon ürünü olan perdeler arasında ilk sıralarda bulunan tül perdeler, geniş renk seçeneği ve hemen hemen her ortama uygun model seçenekleriyle ön plâna çıkıyor. Üstelik fiyat konusunda da herhangi bir tereddütte kalmadan tercih edebilirsiniz.

Tül Perde Modelleri 2016

13-1Ev dekorasyonlarında şıklığın yanında kullanılabilirlik çok önemli bir konudur. Bu durum belki de en fazla tül perdelerde kendini gösteriyor. Fazlasıyla beğenerek aldığınız desenli ve renkli bir tül perdeyi evinizde kullanabilir ve keyif alabilirsiniz.

Mobilyalarınıza uyumlu olarak kullanabileceğiniz yeni tül modelleri 2016 ile birlikte tül perde seçimlerinde de dikkatli olmanız gerekiyor. Bu perdelerde dikkat edilebilecek en önemli durumun yeteri kadar ışık geçirip geçiremeyeceğidir.

Ev dekorasyonlarında artık sıradanlık söz konusu değil. Kişiler sürekli farklı modellere yönelmektedir. Bu anlamda 2015 tül perde kategorisinde birbirinden farklı perdeler piyasada yer almaktadır. Artık beyaz tüllerden sıkılan bayanlar desenli ve renkli tül perde çeşitlerinin dışında boncuklu, kurdeleli ya da farklı motiflerin yer aldığı perdeleri tercih etmektedir.

Tül perdelerin bazen tercih edilmemesinin sebebini ise kir tutmasına ve tam olarak temizlenememesine bağlayabiliriz. Bu yüzden tül perdelerdeki lekelerin çıkması için fazla çaba sarf edilebilir. Kırışmayan ve leke tutmayan aprelerin kullanıldığı tül perdeleri bu anlamda tercih edebilirsiniz.

Evlerin tüm odalarında kullanılan perdeler arasında yer alan tül perde modelleri; yatak odası, salon, misafir odası, çocuk odası ve mutfak için kullanabileceğiz perde modelleri arasında yerini almıştır.

Ünlü markaların ürettiği 2016 tül perde çeşitleri arasında kişisel tercihlerinize göre rahatlıkla seçim yapabilir ve eviniz için tasarlayacağınız perdeleri kullanabilirsiniz.

Tül perdelerin fiyatlarının belirlenmesi ‘metrekare’ üzerinden yapılmaktadır. Perdelerin eninin dikildikten sonra kısalması, metrekare ile hesaplanmasında ilk etkendir. Seyrek ya da sık dokunan tül perde modelleri arasında da fiyat konusunda değişkenlik olabilir.

Tül perde ölçüsü alma konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekebilir. Perdelerin genişliği için ölçü duvardan duvara olmalıdır. Bu şekilde ölçmek istemiyorsanız, pencerenin sağ ve solundan yaklaşık 25’er cm uzun ölçü alabilirsiniz.

Yükseklik ölçüsü alırken, perdeyi yere değecek kadar kullanmak istiyorsanız, metrenin bir ucu tavanda diğer ucu da mermerde olacak şekilde ölçebilirsiniz.

Tül perde modelleri arasından yapacağınız seçimlerde daha rahat karar verebilmek için; iki odanızın ya da bir oda bir mutfağınızın aynı sokağa baktığı evlerde, dışarıdan görünümün daha güzel olması adına aynı tül perde modelini tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Tül fiyatları 2016 hakkında da bilgi vermemiz gerekecek. Kumaş çeşidine göre değişebilen bu perdelerin metrekaresi 12,50 TL’den başlayan fiyatlarla sunulmaktadır. Öncü firmaların tül perde modellerini inceleyerek daha detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Tül perdelerin, ev dekorasyonunda vazgeçilemeyen ürünler olduğunu belirtmiştik. Yıllar ilerledikçe farklı modeller ve tasarımlarıyla yenilenen tül perdeler, modern stiller sayesinde tamamlayıcı bir unsur olarak kullanılmaya devam ediliyor.

Geniş renk seçenekleri ve her ortama uygunluğu ile bilinen yeni modelleri, farklı tasarımlarla sunulmaktadır. Tüm perde modelleri için tercih edilebilen tüller, estetik olarak da yaşam alanlarınızda çok güzel bir yer ediniyor.

2016 tül perdeleri arasında daha çok keten tüller, organize tüller ve ipek tüller tercih edilmektedir. Modern yaşama uygun olan dekorasyonlarda polyester karışımı bulunmakta ve ununla birlikte organize tüller daha çok tercih edilmektedir. Bu ürünler kolay yıkanabildiği için bayanlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Tül perdeler arasında şifon, polyester ve ipek modelleri oldukça tercih edilmektedir. Güneşten faydalanmanızı sağlayan bu modeller sayesinde farklı mekanizmalar kullanılarak daha şık görünümler ortaya çıkarılabilir.

Tül perdeler okul, hastane, ev ve iş yerlerinde son zamanlarda en çok kullanılan perde modelleri arasındadır. 2016 Modelleri arasında ayrıca en fazla tercih edilen Fransız tül perde modelleri de oldukça cazibeli bir görünümdedir. Gelinlik kumaşını andıran bu tül perde çeşidi, bayanların vazgeçemediği ürünler arasında yerini almıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz