Turkuaz renkli perdeler insanların ruhunun dinlenmesine, en iyi uykuyu çekmesine, depreyon ve baskılar ile alakalı olan sorunların ortadan kalkmasına yardımcıdı

Turkuaz Rengi Perdeler

Turkuaz renkli perdeler çekici ve parlak olan stilleri ile kendilerini vurgulayan, iyi ruh halini yansıtılmasına olanak sağlayan aksesuarlar içinde yer almaktadır. Turkuaz rengi oldukça güçlü ve özgün bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Turkuaz renkli perde modelleri çok önlü bir tasarımı karşımıza çıkartmaktadır. Bunun belli başlı basit kurallara uymak yeterli olacaktır. Turkuaz renkli perde modelleri iç mekâna uygulanacağı zaman yanında bulunan bileşenlerden bir tanesinin parlak, sıcak renklere sahip ve şık olmasına dikkat edilmesi gerekir. Renk olarak benzersiz bir renk olduğu için onun temel özelliklerini bilerek hareket etmek bile yeterli olacaktır. Turkuaz fon pere modelleri konusunda oda aydınlık ve ferah bir yapıya sahipse baskın bir şekilde kullanılmalıdır. Ayrıca geniş olan odalarda kullanılacak olan turkuaz rengi parlak ve canlı bir şekilde de kullanılabilir. Küçük olan ve ışığın tam olarak alınmadığı odalarda turkuaz renginin baskın kullanılmaması gerekmektedir. Bu tarz dekorasyonlarda aksesuarlar ile destekleme yapılmalıdır. Seçimi yapılacak olan aksesuarların zıt renkli olması odaya şıklık katar. Zıt renklerin uyumlu bir tasarım ile kullanılması her türlü dekorasyon şeklinde kabul görmektedir. Önemli olan turkuaz ile hangi zıt rengin nasıl kullanılacağını bilmek, hangi aksesuarların nasıl kullnılacağını bilmektir.

turkuaz-rengi-perdeleri-1

İnsanların sinir sistemi üstünde sakinleştirici etkisi bulunan turkuaz renkli perde modellerinin sıcak renkli olan tonları depresyonu ve baskıyı nötralize eder, yorgunluğu ortadan kaldırır ve ruhun yükselmesine olanak sağlar. Turkuaz fon perde modelleri ile aynı kumaşı kullanarak tekstil ürünleri ve yastıklar dikilebilir. Bu odanın aksesuar konusunda desteklenmesini de sağlayacaktır. Turkuazın diğer renkler ile kullanımı aşamasında turkuaz evrensel olarak kabul görür ve bu sayede kişilere en güzel görsel efektleri yaratır. Turkuaz renkli perdeler ile en güzel uyumu ortaya çıkartacak olan renk beyazdır. Beyaz konusunda sütlü beyaz ya da kırık beyaz en iyi terci olacaktır. Turkuaz fon perdeleri ile kullanılacak olan tül düz kırık beyaz olabilir. Bu rengin bej ile kullanılması klasik olan dekorasyonların ortaya çıkmasına olanak sağlar. Bu tarz dekorasyonlarda önemli olan ise döşeme kumaşlarında, minderlerde, örtülerde ve aksesuarlarda turkuazın kullanılmasıdır.

turkuaz-rengi-perdeleri-2

turkuaz-rengi-perdeleri-3

Odada turkuaz ile vurgu yapılacaksa turkuaz fon perdeleri beyaz olan tülle ile kullanılır. Mobilyalarında turkuaz olmasını destekleyecek olan etken duvarlardır. Duvar boyası ve duvar kâğıtları hem koltukları hem de perdeleri ortaya çıkartacak olan tonlara seçilmesi gerekir. Kullanılacak olan aksesuarların gri, beyaz, sarı ve yeşil tonlarında tercih edilmesi gerekir.

turkuaz-rengi-perdeleri-4

Turkuaz renkli perdeler ile vurgu yapılmak istenirse sade odalarda ve klasik mekânlarda perde dışında sandalye, masa ve duvar ünitesi gibi mobilyalarda da bu renk kullanılmalıdır. Bu detay mekânın algılanması adına gereklidir.

turkuaz-rengi-perdeleri-5

Turkuaz fon perdeleri ve turkuaz renkli perdeler yatak odalarında kullanılacaksa kesinlikle pastel olan tonları tercih edilmelidir. Pastel olan tonlar sakinleştirirken sağlıklı bir uykuya da adım atmaya olanak sağlar. Perde dışında yastık ve battaniye gibi ürünlerde turkuaz desenlere sahip modeller içinden tercih edilebilir. Turkuaz renkli perdeler oturma salonlarında yeşil ve mavi tonlar ile harmanlanabilir. Bu harmanlama kesinlikle duvar kâğıdı ile desteklenmelidir. Ayrıca metal ya da taş ile tasarlanmış olan aynalar bu mekânlar için oldukça şık bir seçim olur. Bu tarz aksesuarlar odanın çekiciliğinin artmasına olanak sağlayacaktır. Turkuaz renkli perdeler beyaz mobilyalar, bej mobilyalar, siyah mobilyalar ve gri renkli olan mobilyalar ile kullnıldığında ahenkli ve uyumlu bir ortamın oluşmasını sağlar. Bu renkler dışında turkuaz ile uyum sağlayacak olan daha birçok renk bulunur. Ayrıca turkuaz kahve perdeler klasik olan mekanların vazgeçilmez olan öğelerindendir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz