En çok kullanılan ve kadınların en çok tercih ettiği perde modelleri genellikle uzun modellerdir. Evde bir konferans salonu havası estiren, bulunduğu odayı daha

 

Uzun Tül Perde Modelleri

Evde bir konferans salonu havası estiren, bulunduğu odayı daha zarif ve cool gösteren uzun perdeler eskiye oranla evlerde daha modern tarzları ile boy gösteriyor. Kombin konusuna geçtiğimiz yıllarda çok fazla sıkıntı yaşayan iç dekorasyon teknikerleri bu yıl ortaya çıkan modern ve klasik tarzlar ile çok daha fazla seçenek ile daha iyi işler çıkarmayı başarabiliyor. Uzun perdelerin tercih alanları genellikle uzun camlar veya geniş balkon kapılarıdır. Uzun cama perde modelleri arasında en çok tercih edilen modeller ise kruvaze perde modelleridir. Özellikle birbirine yakın renklerde tercih edilen uzun perdeler kenarları ve etek kısımları aksesuarlı ve saçaklı olarak hayat buluyor.

uzun-perde-modelleri-1

uzun-perde-modelleri-2

uzun-perde-modelleri-3

Uzun tül perde modelleri genellikle aksesuarsız olarak tercih ediliyor. Bunun sebebi hem tüllerin zaten gösterişli oluşu hem de üzerlerinde kullanılan fon perdelerin yeterince modelli ve aksesuarlı oluşu. Ayrıca tüller daha çok fon altında kaldığından aksesuarları görünmeyecektir. Bu yüzen ihtiyaç da yoktur. Uzun tüller farklı renk seçenekleri, payetler ve simler ile hareketlendirilip bu şekilde kullanım alanı buluyor. 216 senesi itibari ile uzun tül modellerinde en çok kullanılan tarzlar sakallı modeller ve organze çeşitleridir. Organze çeşitlerinde tül kenarları ince saçaklar ile hareketlendirilebiliyor. Saçakların fon altından süzülmesine izin verilecek şekilde dekorasyon sağlanıyor.

uzun-perde-modelleri-4

uzun-perde-modelleri-5

uzun-perde-modelleri-6

uzun-perde-modelleri-7

uzun-perde-modelleri-8

uzun-perde-modelleri-9

Uzun Cam Perde Modelleri

Uzun cama perde modelleri kalın pilili, canlı renkli ve yine hareketli dekorasyon tarzları ile evlerde görücüye çıkıyor. Evlerin baş tacı perdeler görüntüsü ile bulundukları ortama asalet getiriyor. Kalın ve canlı renk fonların altına aynı rengin daha açık tonlarında kullanılan tüller ile kombinde bütünlük oluşturuluyor. Uzun camlara perde modelleri çok fazla seçeneğe sahip. Önemli olan ne istediğini ve neye göre istediğini bilmektir. Örneğin kısa koltukların üzerinde dökümlü ve saçaklı modeller son derece tarz bir görüntü yaratıyor. Arkada duran uzun camların sağlamış olduğu doğal ışık ile de hayalperest bir görüntü ortaya çıkıyor.

uzun-perde-modelleri-10

uzun-perde-modelleri-11

uzun-perde-modelleri-12

uzun-perde-modelleri-13

uzun-perde-modelleri-14

uzun-perde-modelleri-15

uzun-perde-modelleri-16

uzun-perde-modelleri-17

Uzun Stor Perde Modelleri

Uzun stor perde modellerinde bu senenin tarzı Japon stil perdeler. Bu tarz perdeler evde mütevazi ve aynı zamanda zengin bir format yaratıyor. Kombinde doğru noktayı yakalamak çok önemli. Japon stil stor perdelerde en iyi kombinler zıt renkler ile yapılan kombinlerdir. Bunun dışında tül stor perdeler mevcut. Boydan kullanılan bu storların uçları sarkık ve büyük boncuk aksesuarlar ile sergileniyor. Bazı stor modellerde Japon ve zebra modeller bir arada kullanılıyor. İki yanda kullanılan uzun Japon stil storların ortası zebra ve aksesuarlı olarak forma sokuluyor. Bu tarzların içinde en çok dikkat çeken modeller bu modellerin açık renkleri.

uzun-perde-modelleri-18

uzun-perde-modelleri-19

uzun-perde-modelleri-20

Uzun Mutfak Perde Modelleri

Uzun mutfak perde modelleri daha çok yukardan uzun farbelalı olarak kullanılıyor. Bu tarzlar mutfaklarda sıcak ve samimi bir tarz oluşturuyor. Uzun perde modellerinin genelinde bu hava var ama uzun pencere perde modelleri biraz daha cool bir tarz yaratıyor. Uzun mutfak stor perdede uzun sap perde ayarı orta kısmında ucu püsküllü bir aksesuarla veya kenar kısmında görülmeyecek şekilde saklanmış bir uzun çubuk aracılığı ile sağlanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz