Vizon rengi koltuk takımı uygun perde modelleri için odanın sade mi yoksa renkli mi kullanılacağına karar verilmeli ve perde rengi seçilmelidir.

Vizon Rengi Koltuklara Uygun Perdeler

Vizon rengi kahvenin bir tonudur ve bazıları bu rengi griye de benzetebilir. Açık vizon renginde gri renk olsa bile koyu vizon renginde kızıla çalan ve leylak rengi bulunmaktadır. vizon rengi parlak bir renk değildir ama kullanılacak olan ışığa göre farklı bir tona bürünebilmektedir. Vizon renk açısından koltuklarda kullanıldığında odalardaki diğer dekorasyon ürünleri ile de uyum sağlamalıdır. Özellikle koltuk takımına uygun olan perde seçimi için dikkatli olmak gerekmektedir. Vizon rengi koltuklara ne renk perde konusunda gri, kahverengi ve bej gibi nötr renkler ile bir araya getirebilirsiniz. Bu renkler ile yapılacak olan perde dekorasyonları sade bir tasarıma adım atmaya olanak sağlar. Vizon rengi koltuk takımına uygun perde konusunda daha renkli ve neşeli bir dekorasyon isterseniz pembe, turuncu, bordo, mor, açık mavi, su yeşili, yeşil, hardal sarısı ve altın sarısı kullanımı yapabilirsiniz. Vizon rengi yanında kullanılacak olan renk vizon rengi içindeki ağırlıklı renge göre değişkenlik gösterir. Bundan dolayı dikkatli seçimler yapmak gerekir.

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-1

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-2

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-3

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-4

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-5

Vizyon Rengini Renklendirin

Vizon rengi koltuk perde için renkli ve canlı seçimler yapmak isterseniz altın sarısı, hardal sarısı ve açık sarı kullanımı yapabilirsiniz. Bu renkler ile tasarlanacak olan perde modelleri odanın oldukça neşeli ve şık olmasına olanak sağlar. Açık tonda olan vizon rengi koltuk perde için pembe, mürdüm ve fuşya gibi canlı renkleri bir araya getirmelisiniz. Bu şekilde romantik ve şık olan ortamlar elde edersiniz. Bu renklerin parlak ve canlı olan tonları koyu renkli vizon rengi koltuk takımına uygun perde modelleri açısından uyumludur.

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-6

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-7

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-8

Yatak odalarında kullanılan vizon rengi koltuk takımına uygun perde modelleri için duvar rengine ve yatak başlığına da dikkat etmelisiniz. Yatak odalarında kullanılacak olan perde seçimlerinde yenge rengi, siyah ve gümüş rengi tercih etmelisiniz.

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-9

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-10

Vizon rengi koltuk takımı kullanımında monotonluktan kurtulmak adına berjerlerinizi renkli ya da desenli kullanmanız gerekir. Renklendirme ve canlandırmayı sadece bununla bırakmayıp bu desen ve renge göre perde tercihi de yapmanız gerekmektedir. Farklı tonlarda kullanılacak olan berjer ve perde uyumu odalarda bulunan yayvanlığı tamamen ortadan kaldıracak olan etkenlerdir.

Vizon Renginin Ahşap İle Uyumu

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-11

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-12

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-13

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQKvyeJRdBVIdi5rgsQ1nbcrZhVap1ZUAm8osvvLvqB4q5vbksV

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-14

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-15

Vizon rengi koltuklar ahşap ile fazlası uyum sağlamaktadır. Bundan dolayı seçilecek olan tül perde vizon ve ahşabın karanlığını ortadan kaldıracak şekilde açık renklere sahip olmalıdır. Krem ve beyaz tüller bu konuda yardımcı olur ama ortama ve dekorasyona uyum sağlaması adına mutlaka kahve tonlarında fon kullanımı yapılmalıdır. Fon kullanımı odanın dekorasyonuna göre düz ya da modelli şekilde tercih edilebilir.

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-16

Vizon rengini canlı renkli perde modelleri ile de dekore edebiliriz. Ahşap, mor ve sarı vizon rengi koltuk takımına uygun perde renkleri içinde yer alır. Özellikle morun tonları bu konuda yardımcı olacaktır.  Vizon renginin sadeliğini ortadan kaldırmak adına mor desenli fon perde kullanımı yapılmalıdır. Fon içine mutlaka düz renk olan tül ya da zebra perde kullanımı yapılmalıdır. Ayrıca perdeler duvar rengi, yastık ve aksesuarlar ile desteklenmelidir.

vizon-rengi-koltuk-takimina-uygun-perde-17

Vizon ve ahşap uyumunun içinde kendine vurgu yapacak olan en şık perde renklerinden bir tanesi de su yeşilidir. Su yeşili fon ve beyaz tül ile oldukça uyumlu ve ahenkli bir ortam yaratabilirsiniz. Bu tarz dekorasyonda önemli olan fon ve tül perde modellerinin düz ve sade çizgilere sahip olmasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz