Bir ev dekorasyonundaki en güzel modellerden olan yan perdeler, daha çok tül şeklinde kullanılmakta ve diğer perdelerin yanında kombin yapılarak tercih edilmektedir.

Yan Perde ve Modelleri

313-1Farklı perdelerin sağ ve sol taraflarına rahatlıkla monte edilebilen ve yaşam alanlarınızın görünümünü de değiştiren bu perdeler ile çok güzel bir ev dekorasyonu tasarlayabilirsiniz. Daha çok tül olarak tercih edildiği için kullanımı son derece basittir.

Yan perde modelleri ise çok farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Daha çok kullanılan mobilyalar ile aynı renk uyumu tercih edildiği için ahşap renk modellerinin çokça kullanıldığını söyleyebiliriz.

İnce ve şeffaf yapıda olan yan perde modelleri farklı özelliklere de sahiptir. Daha çok pamuk ve polyester karışımıyla elde edilmektedir. Kesme, düz ya da dantelli modelleri de mevcuttur.

Her modele farklı türler uygulandığı için tüm ürünler ile birlikte kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken şey, modele uygun ürün seçimlerinin yapılmasıdır. Ortama dekoratif bir etki sağlayan bu perdeler yıkanırken ılık su kullanılmalıdır. İsteğe göre kuru temizleme fonksiyonları da kullanılabilir.

Yan perdeleri de yıkandıktan sonra ütülememelisiniz. Çünkü bir defa ütülendiğinde, her yıkamada ütülemeniz gerekebilir. Ayrıca bu perdeler ütülendiği sürece, sararma sorunu da ortaya çıkabilir. Her tül perdede olduğu gibi yan perdelerde de görülebilecek sararma durumu karşısında perdeniz deforme olabilir.

Yan perde aksesuarları da çeşitlilik göstermektedir. Uygun bağlantı için dikme rayı, perde rayı, tavan bağlantı takası, çatı lastiği, çatı bastonu, perde makarası, dikme makarası ve sabitleme laması gibi birçok malzeme ile oluşturulmaktadır.

Yan fon perde modelleri de diğer fon perdelerde olduğu gibi, kullanım alanlarınıza çok şık bir görünüm sağlamaktadır. Bu açında mobilya, duvar ve parke uyumu ile kombin edilmesi gerekiyor. Bir evin havasını değiştirebilecek özelliklerde tasarlanan bu ürünleri yatak odası, salon, oturma odası, çocuk odası ve mutfaklarınızda kullanabilirsiniz.

313-1313-2 313-3 313-4 313-5 313-6 313-7 313-8 313-9 313-10

Ürünlerin birçok renk ve model tasarımı olduğu için, seçim konusunda biraz zorlanabilirsiniz. Bu yüzden daha çok yaşam alanlarınızda kullandığınız mobilyalar ile uyumuna dikkat ederek yan perde, yan tül perde ve yan fon perde modellerini uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz