Yatak odası fon perde seçimlerinde duvar, zemin, tavan, mobilya, aksesuar ve dekorasyon göz önüne alınmalıdır.

Yatak Odası Fon Perde Seçimleri

Yatak odaları kişisel yaşamın var olduğu alanlardır. Yatak odası bölümlerinde konforlu ve huzurlu bir atmosferin egemen olması gerekir. Bu konforu vurgulayacak olan en önemli olan tekstil ürünü perdelerdir. Yatak odası fon perdeleri ve yatak odası tül perdeleri odaların görüntüsünü tamamlayacak ve uyumlu hale getirecek olan önemli dekoratif unsurlardır. Yatak odası fon perde modelleri odanın dekorasyonu, mobilyası, tavanı, zemin, duvarları ile uyumlu şekilde seçilmelidir. Yatak odalarında kullanılacak olan tül ve fon perde modelleri sadece dekoratif olan bir unsur değildir. Bu ürünler güneş ışınlarından insanları koruma ve yatak odasındaki gizliliği saklama görevini de üstlenirler. Bundan dolayı seçilecek olan perde ve fon modellerinin kompakt bir özelliğe sahip olması önemli bir detaydır. İç mekânın genel dekorasyonunun önemli olduğu perde seçimlerinde kullanılacak olan fonların genel özelliklerine de dikkat etmek gerekir. Doğal olması, güvenli olması, güneşten koruması ve kolay şekilde temizlenmesi gerekir. Toz tutmaması ve kolay şekilde temizlenmesi özellikle çalışan bayanların yaşamlarını kolaylaştıracak olan en önemli olan özelliktir.

yatak-odasi-fon-perdeleri-1

yatak-odasi-fon-perdeleri-2

yatak-odasi-fon-perdeleri-3

yatak-odasi-fon-perdeleri-3

yatak-odasi-fon-perdeleri-5

yatak-odasi-fon-perdeleri-6

yatak-odasi-fon-perdeleri-7

yatak-odasi-fon-perdeleri-8

yatak-odasi-fon-perdeleri-9

yatak-odasi-fon-perdeleri-9

yatak-odasi-fon-perdeleri-11

Yatak Odalarında Perde Kumaşları Vurgu Yapmalıdır

Yatak odası fon perde modelleri ve yatak odası tül perde modelleri konusunda tasarımcılar vurgu yapacak olan modellerin seçilmesi gerektiğini söylemektedir. Perde renkleri ile yapılacak olan vurgu da renk seçimi önemlidir. Mobilya ve duvar rengine göre yapılacak olan perde rengi seçimlerinde ren geçişlerinin düzgün olması gerekir. Yatak odası fon perde modelleri konusunda duvar ve mobilyaların zıt rengi kumaşlar ile perde tasarımı yapılması da farklı ve monokrom dekorasyonu için kullanılır. Yatak odası fon perde kullanımında ve tül kullanımında iki renkli perde seçimlerinde zıt renklerin ve dikey şeritlerin kullanımı odanın tavan yüksekliğini arttırmak amacı ile kullanılır. Yatak odaları için kullanılacak olan bej ve beyaz perde modelleri yaygın kullanılan uygun bir seçenektir. Açık renklerin kullanımları rahat, konforlu ve sakin bir yaşam alanının yaratılmasını sağlayacaktır.

yatak-odasi-fon-perdeleri-12

yatak-odasi-fon-perdeleri-13

yatak-odasi-fon-perdeleri-14

yatak-odasi-fon-perdeleri-15

yatak-odasi-fon-perdeleri-16

yatak-odasi-fon-perdeleri-17

yatak-odasi-fon-perdeleri-18

yatak-odasi-fon-perdeleri-19

yatak-odasi-fon-perdeleri-20

yatak-odasi-fon-perdeleri-21

yatak-odasi-fon-perdeleri-22

yatak-odasi-fon-perdeleri-23

Parlak renklerin kullanımları yatak odası fon perde modelleri ve tül perde modelleri için çok sık tercih edilmez. Genelde bu tarz perde modelleri çocuk ve genç odaları için tercih edilir. Bu renklerin kullanımında çok renk bir arada kullanılmadığında, bol aksesuar seçimi yapılmadığından ve renkler beyaz ya da bej ile kullanıldığında uygun bir dekorasyon şekli ortaya çıkartılabilir. Yatak odası fon perde seçilerinde klasik bir orta yaratılmak istenirse kadife ve ipek seçimi yapılabilir. Bu tarz dekorasyonda sarkıta sarkaçlar oldukça uygundur.

yatak-odasi-fon-perdeleri-24

yatak-odasi-fon-perdeleri-26

yatak-odasi-fon-perdeleri-27

Yatak odası fon perde modellerinin güneşten koruması ve güneş ışınlarını doğal şekilde iç mekâna yansıtması gerekir. Güneşten koruyan doğal ışıklar yaşam alanında daha hoş ortamların yaratılmasına olanak sağlar. Perdeler ile yatak odası örtüleri ve avize seçimleri de uygun olmalıdır. Avizelerin en üst düzeyde ışık vermesi perdelerin vurgulanması için önemlidir. Ayrıca yatak odalarında kullanılacak olan avize modellerinin romantik bir tasarımı olması gerekir.

yatak-odasi-fon-perdeleri-28

yatak-odasi-fon-perdeleri-30

yatak-odasi-fon-perdeleri-31

yatak-odasi-fon-perdeleri-32

yatak-odasi-fon-perdeleri-33

yatak-odasi-fon-perdeleri-34

yatak-odasi-fon-perdeleri-33

yatak-odasi-fon-perdeleri-36

yatak-odasi-fon-perdeleri-37

yatak-odasi-fon-perdeleri-38

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz