Yatak odası tül modelleri konusunda halı, kilim, yatak odası örtüsü ve duvar boyası rengi dikkat edilerek tasarlanmalıdır.

Yatak Odası perde Modelleri

Yatak odası perde modelleri konusunda nazik, tatlı ve şık modellere yer vermek gerekmektedir. Kullanılacak olan tüller yatak odasına uygun olmalı ve tül çeşitleri her daim hoş görüntüler ortaya çıkartmalıdır. Yatak odaları inşaların dinlendikleri, yorgunluklarını attıkları ve uykusunu aldıkları mekânlar olduğu için en iyi perde ve mobilyaların bu alanda kullanılması gerekir. İç konforun ve ruh konforunun sağlandığı yatak odası tülleri görsel anlamda hoş bir görüntü sergilemelidir. Düzgün şekilde seçilmiş olan yatak odası tülü kişilerin üzerinde pozitif bir enerji sağlamalıdır. Ayrıca hem ruhsal hem de fiziksel açıdan bir bileşen görevi görmelidir. Yatak odası tülleri nasıl olması konusunda sabah kalktığınız da mükemmel bir ruh hali sunmalı akşam yattığınız da sıcak bir aile ortamı sunmalıdır. Yatak odası tülü mükemmel bir ortamın oluşmasına, en sağlam ışıkların dağıtılmasına ve odaya yumuşaklık ile romantizm katılmasına olanak sağlamaktadır. Görseli arttırmak amacı ile yatak odası tülleri her daim en güzel modeller arasından seçilmeli, yatak odası örtüleri ile uygun şekilde kombin edilmelidir.

yatak-odasi-tuller-1

yatak-odasi-tuller-2

Yatak odası tül perde modelleri içinde en çok sarev firmasının çeşitleri tercih edilmektedir. Özellikle organze olan tüller popüler olanlar içinde yer alır. Organze cazibeli modelleri ve yatak odası tül fiyatları konusunda kullanıcıya daha cazip gelmektedir. Yatak odası tül modelleri 2014 ve 2016 kapsamında tüllerin ve fonların pencerenin şekline ve odanın büyüklüğüne ayak uydurması gerekir. Ağır olan fon kumaşları ile hafif olan tül modelleri dekore edilmelidir. Dağınık ve yumuşak bir ışık sağlamak için ise çok kalın olan kumaşlardan kaçınmak gerekir.

yatak-odasi-tuller-3

yatak-odasi-tuller-4

Yatak odası tül perde modelleri kapsamında kullanılacak olan modellerin ısı, hassasiyet, renk, doku gibi etkenleri bir arada tutması önemlidir. Sadece parlak ve sıcak renkler, monokrom ve hafif ince modeller, desenli ve yarı saydam modeller, dantelli modeller yatak odalarında kullanılabilecek olan en güzel tül ve fonlardır. Perde tasarımcıları yatak odası tül perde tasarımları konusunda iki tarz perde olmasını tavsiye ederler. İlki parlak renkleri ile ilkbahar ve yaz seçeneğidir. İkincisi ise yarı saydam ve hafif kumaşlar ilke sonbahar kış seçeneğidir.

yatak-odasi-tuller-5

yatak-odasi-tuller-6

Yatak Odaları İçin Tül Uzunluğu Belirleme

Yatak odası tülleri konusunda ve yatak odasının genel görünümü konusunda zengin bir görüntü sağlamak için tül uzunluğu önemli olan bir detaydır. Perdelerinizin ön kısmı açık ve ferahsa yere kadar uzunluk ideal olacaktır. Pencere önünüz kapalı ve odanız dar ise kısa olan tül modelleri ideal bir tercih olacaktır.

Tül Seçimlerinde Faydalı Olan Tavsiyeler

  • Yatak odası tül perde modelleri konusunda karartma perde kullanımı yapılmak isteniyorsa monokrom tarzı benimsenmelidir. Ana dekorasyon olmasının yanı sıra gölge yaratacaktır. Karartma için yan fonlar, üst perdeler, gipürler ve gösterişli olan kenarlar tercih edilebilir.
  • Yatak odasına tül modelleri konusunda ana perde ve şerit perde kullanımında renklere dikkat edilmeli ve odanın tarzına göre dekore edilmelidir.
  • Yatak odasında kullanılacak olan perde modellerin altın renginde olması cazibe ve ihtişam yaratılmasına olanak sağlayacaktır.
  • Seçilecek olan renkli tüller odanın dekorasyonun önüne geçmeden uyumlu bir şekilde tasarlanmalı ve kullanılmalıdır.
  • Tül kullanımında çekici bir kontrast yaratmak isterseniz parlak olan renkler ve yaratıcı olan modeller tercih edilmelidir. Perde modellerinin yastık, kilim, sarev tek kişilik yatak örtüleri, halılar ve duvar rengi ile uyumlu bir şekilde oluşturulmalıdır. Perdeler diğer tekstil ürünlerini de ortaya çıkartacak olan aksesuardır.
  • Yatak odasında daha çok ışık oluşturmak amaç olarak edinilmişse kesinlikle şeffaf olan tüller tercih edilmelidir.
  • Düzgün ve kaliteli olan tül modelleri ve fon modelleri yatak odalarında şaşırtıcı olan dekor ürünü olarak kullanılır.
  • Yatak odası perde tül modellerinde renk seçimi ortamın kararmasına ya da aydınlatılmasına olanak sağlar. Bundan dolayı renk seçimine de dikkat

yatak-odasi-tuller-7

yatak-odasi-tuller-8

yatak-odasi-tuller-9

yatak-odasi-tuller-10

yatak-odasi-tuller-11

yatak-odasi-tuller-12

yatak-odasi-tuller-13

yatak-odasi-tuller-14

yatak-odasi-tuller-15

yatak-odasi-tuller-16

yatak-odasi-tuller-17

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz