Yatak odası zebra perde modelleri mahramiyeti korum, ısıyı tutma, güneşten koruma, soğuktan koruma amaçlı olarak fayda sağlamaktadır.

Yatak Odası Zebra Perde Modelleri

Yatak odalarında kullanılan zebra perde modelleri odayı güneşten, soğuktan, sıcaktan korurken mahremiyetini de sağlamaktadır. Perdeler kullanılacak olan odaya göre şekil alır ve odanın dekorasyonuna göre tasarlanmaktadır.  Yatak odası zebra perde modelleri zevkler doğrultusunda biçimlenir ve renklenir. Yani odanın tamamen genel dekorasyonunu yansıtır. Zebra yatak odası perdeleri de zaman içinde teknoloji desteği ile dekorasyon çeşitliliğine ayak uydurarak tasarlanmaya başlamıştır. Zebra perde modelleri sadece yatak odasına kullanılan perde modelleri değildir. Oturma odaları, mutfaklar, salonlar ve çocuk odaları için de kullanılmaktadır. Yatak odası için zebra perde modelleri kullanım kolaylığı, ısı yalıtımı sağlaması ve görselliği fazla olmasından dolayı kullanılmaktadır. Yatak odası zebra perde modelleri kaliteli olan malzemeler ile üretildiği sürece ısı yalıtımı açısından büyük katkı sağlamaktadır. Yine zebra perde modelleri modern dekorasyon niteliğinden mükemmel derecede tamamlayıcı bir nitelik taşır. Zebra perdelerde kullanılan malzemelerin orantılı olmasından kaynaklı olarak zebra perde kullanılacak olan camlarda istenilirse güneşlik kullanılmaz. Yatak odası için zebra perde modelleri ile birlikte fon kullanımı da oldukça şık ve zarif cam dekorasyonuna katkı sağlar.

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-1

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-2

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-3

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-4

Spor Perde Seçimleri

Yatak odası için zebra perde modelleri konusunda yapılacak olan seçim tamamen odanın klasik ya da spor bir dekorasyona sahip olup olmadığı ile alakalıdır. Spor bir dekorasyon şekli mevcut ise çiçekli ve geometrik desenler tercih edebilirsiniz. Yatak odası sade ve klasik olan bir dekorasyona sahip ise düz, klasik desenli çiçekli perde seçimleri oldukça uygun bir seçim olacaktır.

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-5

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-6

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-7

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-8

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-9

Yatak odasına zebra perde modelleri konusunda kullanılan zebra modellerinin ince olması ve güneşlik görevi görmemesi durumunda zebra perdenin üzerine hem tül hem de fon kullanımı yapılmalıdır. Bunun için ince tül seçimi yapmanız gerekir. Ayrıca yatak odası zebra perde modelleri kapsamında keten gibi doğal ürünler ile elde edilmiş olan kumaşlardan kendinizin dikeceği ipli modellerin kullanımının da yapabilirsiniz.

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-10

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-11

Yatak odası zebra perde modelleri kapsamında kullanılacak olan zebra modelleri ile birlikte kullanılacak olan fonlar desen olarak uyumlu olmalıdır. Önemli olan zebra perde desenlerinin devamının fonda yer almasıdır.

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-12

Klasik ve koyu renkli olan yatak odaları için kullanılacak olan zebra perde modellerinde krem ve kahve tonlarının karışımları kullanılabilir. Zebra perde krem olarak kullanılmışsa fon perdeler kahve ve krem tonları ile zebra perdeye uyum sağlamalıdır.

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-13

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-14

Klasik yatak odasına zebra perde kullanımı için tek rengin farklı tonlarının geçişleri kullanılmalıdır. Zebra için kahverengi kullanılmışsa fonların bir tanesinde zebra ile aynı ton kullanılmalıdır. Diğeri ise abartı olmayan desenler ile perdeye vurgu yapmalıdır.

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-15

Yatak odası zebra perde modelleri tasarımları içinde desenli modellerde bulunur. Bu modeller kendinden kabartmalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle sade ve klasik olan yatak odaları için kullanılır.

yatak-odasi-zebra-perde-modelleri-16

Zebra Perde Temizliği

Yaka odası için zebra perde modelleri temizliği diğer tüllere oranla daha zordur. Bundan dolayı özellikle mutfaklarda kullanılacak olan zebra perde modelleri sıkıntı yaşanmasına sebebiyet verir. Teknolojinin gelişmesi ile zebra perde modelleri kapsamında silinebilen kumaşlar çıkartılmıştır. Bu kumaşlar kesinlikle zebra perde tasarımlarında tercih edilmelidir. Ayrıca zebra perde modelleri perdeciler tarafından yıkanabilmekte ve temizlenebilmektedir. Yatak odalarında kullanılacak olan zebra perde modellerli seçiminde dikkatli olmak gerekir.  Şeffaf olmayan yatak odası zebra perde modelleri içinden seçim yapmak mahremiyet sıkıntısını ortadan kaldıracak ve gerekli olan konforu ve rahatlığı size tam anlamı ile sunacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz