Stor perdeler güneşlik yerini tutan en kullanışlı perdelerdir. Evin her yerinde kullanılabilir olması da onları daha bir çekici yapıyor.

Genç Odası Stor Perde Modelleri

24-1Evlerin her odasında kullanılan stor perdeler genç odalarında da tercih edilerek oldukça şık bir görüntü oluşturabiliyorlar.

Gençler genellikle beğendikleri modelleri ailelerine aldırsalar bile büyük ölçüde dikkatli olmak ailelere düşüyor.

Genç odalarında kullanılan stor perdeler çocuk odaları kadar renkli olmasalar bile tek renklerde tercih ediliyor.

Saten ve ketenden üretilen stor perdelere baskı yapmak oldukça kolay ancak baskı tekniği daha çok desenlerden oluşuyor, çizgi film karakterlerinden değil.

Genç odalarında stor perde kullanımı en kullanışlı yol elbet ancak stor perdeler sadece güneşlik görevi gördükleri için gündüzleri kapalı iken güneşi eve sokmazlar.

Genç yaşlarda ise güneşe ihtiyaç duyulduğu için stor perdeler genellikle çift mekanizmalı perde yardımı ile kullanılmaktadır.

Çift mekanizmalı perdelerin alt katında düz stor, üst katında ise tül perde vardır. Böylece gündüz ve gece ayrı olarak kullanılmaktadır.

Çift mekanizmalı stor perdelerde tüllerde motif kullanılmaktadır. Güneşlik yerine kullanılacak olan stor ise düz renkler ile tülün rengine uyum sağlayacak şekilde üretilmektedirler.

Erkekler için araba desenli stor perdeler varken, kızlar için ise bebek baskıları olan motifler tercih edilerek gençleri odasına bağlayacak ve hayal dünyasında dalgalar yaratmaya yeterli olacaktır.

Yatak Odası Stor Perde Modelleri

24-2Yatak odaları ev sahiplerinin en çok rahat ettiği özel alanlarıdır. Bu alanlarda kişiler hem rahatça uyumak hem de güneş ışığından bolca yararlanmak isterler.

Stor perde kullanımı yaygınlaştıkça birçok model ile karşımıza çıkarken yatak odalarına özel kullanılan özel storlar da vardır.

Koyu renk stor perdeler her ne kadar daha kullanışlı gibi gözükse bile açık renk olan ancak ışığı geçirmeyen stor perdeler de mevcuttur.

Açık renkler yatak odalarını daha ferah gösterirken içlerinde bulunan özel filmler ile de gün ışığını dahi odadan uzak tutabilirler.

Kullanım açısından basit olan bu perdeler değişik motifler ile yapılabilir, şık durması açısından dantel stor modeller daha çok tercih edilmektedir.

Stor perdenin yapımında kullanılan kumaşa oldukça dikkat etmek gerektiği de unutulmaması gereken bir gerçektir.

Bazı firmalar ucuza mal üretimi yaparak kalitesiz ürünler kullanmaktadır. Düzenli olarak kullanılan ve uyunan yatak odalarında ise kalitesiz ürünler kullanmak sağlığınıza zarar verebilmektedir.

Perde konusunda uzman öncü firmalardan alışveriş yapmak içinizi rahatlatabilir.

Temizlik açısından da zahmet vermeyen bu modeller oldukça basit yöntemler ile temizlenebilmektedir.

Bunların başında ise stor perdenin buhar makinesi ile temizlenmesi geliyor. Özellikle keten ve ince keten kumaşlarda tercih edilen bu yöntem oldukça başarılı ve basit olması ile stor perdeleri kendine çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz