Yeşil koltuk takımına uygun olan perde modelleri odanın yeşil yoğunluğuna bağlıdır. Yeşil yoğunluğu fazla olan odalarda sade modeller tercih edilir.

Yeşil Koltuklara Uygun Perdeler

Yeşil renk doğayı çağrıştıran en güzel renklerin içinde yer alır. Doğada bulunan yeşil rengin binlerce tonu ferahlığı, bilgeliği, coşkuyu ve yaşamı temsil etmektedir. Salon, mutfak, çocuk odası ya da yatak odası konusunda yeşil rengin ferahlığını temsil ettiyseniz sakin ve huzurlu bir ortamda yaşamayı kabul etmişsinizdir. Yeşil koltuk takımı ile kullanılacak olan tüm aksesuarların modelinin ve renginin uyum içinde olması gerekir. Yeşil koltuk takımına ne renk perde kullanılacağını da uyum sağlayacak olan renkler belirlemektedir. Yeşil renk içerisinde mavi ve sarı barındırmaktadır. Bundan dolayı kolay bir şekilde bu iki renk ile harmanlanabilir ama yeşil var olan her tonu ile salonlarınızda farklı bir atmosfer yaratır. Her tonu farklı dekorasyon kapılarını aralayacağı için sadece mavi ve sarı ile kullanılabileceğini düşünmek oldukça yanlıştır. Yeşil koltuk takımına ne renk perde kullanılacağını konusunda turuncu, kırmızı, altın sarısı, hardal rengi, sarı, mor, pembe, beyaz da uyum sağlayacaktır. Salonlarda kullanılan yeşil koltuklar için en fazla 3 renk kullanmak gerekir. Aksi durumlarda renk karmaşası ile sıkıcı ve boğucu alanlar yaratılır. Koltuk ve perde dışında salonlarda aksesuarlara da önem verilmelidir.

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-1

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-2

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-3

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-4

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-5

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-6

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-7

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-8

Salonlar Neden Yeşil Olmalıdır?

Bir salonun yeşil olması için her bölgesinin yeşil olması gerekmez. Yani salonun tamamını yeşil ile döşemek gerekmemektedir. Sadece mobilyalarınızı yeşil renk tercih etmeniz bile yeterli olacaktır. Mobilyalar ile seçeceğiniz halınızı, perdenizi ve aksesuarlarınızı uyumlu seçtiğinizde yeşil ile salonunuza damga vurabilirsiniz. Yeşil huzur ve sakinlik veren bir etkiye sahiptir. Parlak tonları ise tam tersi olan hislerin ortaya çıkmasını sağlayabilir. Bundan dolayı mobilyada kullanılan yeşil parlak kumaşlar kesinlikle perdelerde kullanılmamalıdır. Parlaklık bir süre sonra var olan enerjinizin düşmesine sebep olacaktır.

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-9

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-10

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-11

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-12

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-13

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-14

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-15

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-16

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-17

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-18

Yeşil olan mobilyalar içinden seçim yapılacaksa pastel veya koyu tonlu olan modellerin seçilmesi gerekir. Yeşil koltuk takımına ne renk perde derseniz bej, kırık beyaz, sarı, turuncu ya da koltuk rengi ile uyumlu olan desenli olan tasarımları tercih edebilirsiniz. Hatta desene sahip olan perdelerin kumaşlarından puflar ve dekoratif olan yastıklarda kullanabilirsiniz.

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-19

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-20

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-21

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-22

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-23

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-24

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-25

Yeşil rengi birçok tonu bulunduğu için mağazadan alınacak olan perde kumaşları ya da perde modelleri mobilyanız ile uyum içinde olur diye düşünmeyin. Yeşil koltuk takımına ne renk perde derseniz açık renkleri tercih etmelisiniz. Aynı ve yakın renkler dekorasyon konusunda dikkatli olunmadığından kalabalık durmanın yanı sıra odanın dar görünmesine de yol açabilir. bundan dolayı yeşilk koltuk takımına ne renk perde konusunda dikkatli olmak gerekir.

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-26

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-28

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-29

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-30

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-31

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-32

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-33

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-34

yesil-koltuk-takimina-ne-renk-perde-36

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz