Son yıllarda gözde olan stor perde ve zebra perdelerin şıklığı kadar temizliği de hassasiyet isteyen bir konu.

Kullanışlı Mı?

48-1Zebra ve stor perde kullananların en çok sordukları sorudur temizlik. Zebra perdelerin temizliği hakkında çeşitli görüşler var. 

Bazı perdeciler düz zemine yatırılıp yıkanabileceğini söylüyorlar. Bu konuda görüş ayrılıkları çok yaşanıyor.

Zebra perdelerin kumaşında kolalama denilen işlem uygulandığı için her yıkamadan sonra zedelendiği ve yıprandığı görüşünde olanlarda var. Yıkandıktan sonra kenarlarında iplikler görüldüğü söyleniyor.

Diğer bir görüşe göre ise kuru bir sünger ile yukarıdan aşağıya doğru  yumuşak hareketlerle silinmesi yeterli olacaktır.

Ya da  asılıyken süpürge ile tozu alınabilir. Bu işlemlerle perdenizi dört beş yıl kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ya da basit lekeler oluşursa bildiğimiz kurşun kalem silgisi yardımı ile temizliğini sağlayabiliriz. Bir diğer seçenek ise cosla oxi actionu biraz su ile karıştırarak bez yardımı ile silerek zor lekelerden kurtulabilirsiniz.

Kullananlar Neler Düşünüyor?

Aslında zebra perdeler çok sık kirlenen perdeler değillerdir. Bu biraz yapımında kullanılan ipliklerin kir tutamama özelliğinden kaynaklanır. Bu iplikler kolalama sırasında eriyerek kumaşa hapsolurlar.

Aynı zamanda zebra perdelerde kullanılan ipliklerin kimyaları da kiri tutmayacak şekildedir.

Zebra perdeler sıklıkla açılıp kapanarak kullanılır. Bu açma kapama esnasında da tozlar düşer perdeye tutunamaz ve böylece temiz kalmaya devam eder.

Zebra perdelerinizi ıslak mendil yardımı ile de temizlemeyi deneyebilirsiniz. Ancak alkolsüz ıslak mendil tercih etmeye çalışmalısınız. Özellikle titizliğe önem veren hanımlar ıslak mendil yöntemi ile istedikleri sıklıkta perdelerini silebilirler.

Ancak her şeye rağmen içi rahat etmeyen, temizlenmediğini düşünen hanımlar profesyonel yardım alabilirler. Günümüzde internet yoluyla birçok şeyi halledebiliyoruz.

Alışverişlerimizi bile kolaylıkla yapabildiğimiz bu yöntem perde temizliğinde de bize çok faydalı olacaktır. İnternette çeşitli temizlik firmalarına ulaşabilirsiniz. Bütçenize uygun bir firmadan profesyonel yardım almak size de kolaylık sağlayacaktır.

Profesyonel şirketler özel perdeler için özel temizlik malzemeleri kullanıyorlar. Böylece severek kullandığınız perdelerinizi hem tertemiz hem de yıpranmadan uzun yıllar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kullanıcılar perdelerin kolay yollardan temizleniyor olmasını seviyor. Katlanabilir özelliği ile de hanımlara kullanım kolaylığı sağlıyor.

Bir evin dekorasyonunda perde seçimi çok önemlidir. Perdeler odanın ferah, büyük görünmesinde büyük rol oynarlar.

Eskilerden vazgeçemeyenler için ufak bir ayrıntıda zebra perdelerin fiyatlarında gizli. Stor perdeler ilk başta metrekare fiyatına bakıldığında daha pahalı gibi görünse de, aslında daha avantajlıdırlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz