Zebra perde mekanizmaları vereceğiniz ölçülere göre yapılmaktadır. Ayrıca bu mekanizma kasaları metaldir ve hareketli aksamlar da plastiktir. Bu mekanizmalar günümüzde takım olarak da piyasada yer almaktadır.

Zebra Perde Mekanizma Çeşitleri

3 11Zebra perdelerdeki mekanizma çeşitleri de kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu mekanizmalar

  • montaj klipsleri,
  • perde montaj klipsi,
  • perde montaj aparatı,
  • etek tıpası,
  • zebra perde orta ayak,
  • zebra perde kafa takımı,
  • zebra perde kasa ayağı,
  • mum silikon
  • metal perde zincir

olarak sıralanabilir.

Bu ürünler demirde imal edilmekte ve farklı boyutlardaki seçeneklerle de kişisel tercihe göre değiştirilmektedir. Zebra perdelerin tavana, duvara ya da kornişe takılması için kullanılan montaj aparatları oldukça önemli bir yere sahiptir.

Kullanılan klipsler, ortasında bulunan delikten geçirilen vida ile istenilen yere sabitlenmekte ve zebra perdenin montelenmesini sağlamaktadır.

Etek tıpası ise zebra perdelerin alt lamasını ve eteğini tutmakta kullanılan montaj aparatlarından biridir.

Zebra perdelerin tek kasa üzerinde 2 parça durmasını sağlayan orta ayak adlı montaj aparatı da plastik ürünler arasındadır.

Zebra perde mekanizmaları arasında bulunan silikonlar ise yüksek yapıştırma gücüne sahip olarak metal, ahşap ve plastik maddeleri yapıştırmaya yarayan genel amaçlı yapıştırıcılardır.

Zebra Perde Mekanizması Nasıl Çıkarılır?

Özel aparatlarla kornişe tutturulan zebra perdelerin çıkarılması da oldukça kolaydır. Perdenizi bulunduğu yerden sökmek için sizlere birkaç tavsiyede bulunacağız.

Zebra perdenizi sökmek için ilk olarak perdenizi toplayın. Daha sonra boyunuzun yetmediği yerlerde bir merdivenden destek alabilirsiniz.

Zebra perdeniz ile göz hizanız aynı olduğunda sökme işlemleri daha rahat yapılabilir. Zebra perdede ki aparatların bir ucuna güç kullanarak bastırınız.

Bir kenarına bastırdığınız aparatlar kolayca yerinde çıkacaktır. İlk aparat çıktıktan sonra diğer malzemeler de yerinden rahatlıkça çıkmış olacaktır.

Son zamanların en çok kullanılan perde modelleri arasında yer alan zebra perdelerin mekanizmaları da kolay çıkarılmaya uygun bir şekilde üretilmiştir. Perdeyi monte ederken de oldukça basit birkaç hareketle uygulayabildiğinizi görebilirsiniz.

Bu perdeler oldukça estetik bir görünüm kazandırdığı için rahatlıkla monte edilebilir ve kullanıldığı yerden çıkarılabilir özelliktedir. Bu sayede de zebra perde modelleri kolay kullanım sağlar ve temizleme işlemleri için de rahatlıkla yerinden sökülebilmektedir.

Ev ve iş yerlerinde daha çok tercih edilen ve yaygın bir kullanım alanına sahip olan bu perdeler, profesyonel bir işçilikle hazırlanmakta ve garanti kapsamında sunulmaktadır. Mekanizmalarının çeşitliliği de perdenin ne kadar özenle hazırlandığını göstermektedir. Firmalar ile iletişime geçerek zebra perde kullanımı konusunda detaylı bilgilere ulaşmanız da oldukça kolaydır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz