Perdeler evlerin sadece güneşlerini azaltmazlar, şık durarak da evimizde farklı bir ahenk oluştururlar. Zebra perdeler de bu perdeler arasındadır.

Zebra Perde Modelleri 2016

4 1Zebra perdeler kullanım açısından kolaylık sağladıkları için tercih edilmektedirler. Zebra perde aynı zamanda güneşlik olarak da kullanıldıkları için ayrı bir güneşlik kullanmanıza gerek duymazsınız, bu da kullanışlı olduğunun bir göstergesi.

Zebra perdelerin belli standart ölçüleri vardır, daha çok camların yapısına uygun üretilir ancak eğer büyük camlara sahipseniz ve standartlar size uymuyorsa özel üretimler ile zebra perde sahibi olabilirsiniz.

Zebra perdeler adından da anlaşılacağı gibi çizgili olarak üretilir, mekanizmaları sayesinde de isterseniz tül, isterseniz güneşlik olarak kullanabilirsiniz.

Birçok modelle karşımıza çıkan zebra perdeler ilk çıktıkları zamanlarda daha çok düz renklerde tercih ediliyordu.

Ancak son zamanlarda desenli olarak üretilerek hem mobilyalara uyum sağlıyorlar hem de perde iken ayrı güneşlik iken ayrı motifleri ile şekil olarak da insanı mest edebiliyorlar.

4 2 4 3 4 4

Mutfak İçin Uygun Modeller

4 5Mutfaklarda tercih edilen zebra perdeler daha çok mutfak perdelerinde kullanılan desenlerden oluşur.

Bu perdeler kapanınca ayrı motifler ile açılınca değişik motifler ile mutfakları süsleyen perdelerdir.

Mutfaklar her çeşit kokuyu barındırdıkları için daha kaliteli perdeler kullanılmalıdır. Açık renkler her ne kadar uygun gibi dursa bile renkli desenler tercih edilmelidir.

Özellikle açık renklerin üzerine baskı tekniği ile yapılan renkli desenler mutfaklar için en uygunudur.

Mutfaklar genellikle balkonlu yapılar oldukları için tek perde kullanılmaz. Özellikle kullanılacak perde zebra perde ise bütün halinde duran iki parçadan oluşur.

4 6Bu perdelerden biri cam için diğeri ise balkonun kapısı için kullanılır. Uzunlukları ise 2,50 civarında olmak zorundadır.

Eğer Fransız balkonlu bir balkona sahipseniz bütün halinde duran iki perde de aynı uzunlukta olmalıdır. Ancak eski tip bir balkona sahipseniz cam için olan perdeniz kısa olabilir.

Mutfak perdeleri olarak tercih edilen zebra perdeler eğer tek renk tercih edilecek ise yıkanması kolay ve leke tutmayan modeller tercih edilmelidir.

Salon İçin Uygun Modeller

4 7Evlerin salonları şüphesiz ki en büyük alanlardır. Bu yüzden camları da oldukça büyüktür. Tercih edilecek perdeler de salon mobilyasına uyum sağlayacak şekilde olmalıdır.

Bazı zebra perde modelleri kolayca mekanizmadan ayrılır ve çamaşır makinesinde dahi yıkanabilir, mekanizma ile bütün olan perdeler ise halı yıkama makineleri ile dahi kolayca yıkanabilir.

Kolay temizlenebilen perdeler arasına giren bu modeller ise salon perdesi kullanıma en uygun perdelerdir.

Salonlar daha çok fon perdeler ile tercih edildikleri için zebra perdeler buna da uyum sağlamaktadır.

Tek renkte olan zebra perdeler salonlar için en uygun perdelerdir. Çünkü salonlar misafirler için özel alanlar olduklarından, açık ve sade renkler ile şıklık tamamlanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz